"Święty Gapa na moście do Nieba" - genialny pomysł Mietka Szcześniaka

Informacja prasowa
data31.10.2018 14:42

(fot. Fundacja Aniołów Miłosierdzia / youtube.com)

S. Michaela Rak - założycielka jedynego na Litwie hospicjum dla dorosłych - w tym roku rozpoczęła budowę oddziału dziecięcego. Aby mogła go ukończyć potrzebuje naszego wsparcia.

 

Powstała specjalna strona MostDoNieba.pl, która ma jej w tym pomóc. Do akcji włączają się nowi ambasadorzy - jednym z nich jest Mietek Szcześniak, który podarował na ten cel jedną ze swoich piosenek - "Święty gapa". Powstał też specjalny teledysk w reżyserii Kingi Dębskiej.

 

 

"Święty gapa to piosenka o kimś nieprzebojowym, nieszybkim, nieśmiałym, niebystrym, niewinnym - po prostu o gapie. Ja zgapiłem się w życiu parę razy i wyszło mi to na dobre, dlatego z przyjemnością stworzyłem taką laurkę dla gap, których ks. Jan Twardowski nazywa świętymi - mówi Mietek Szcześniak. - Piosenkę podarowałem Fundacji Aniołów Miłosierdzia, wspierającej siostrę Michaelę Rak, która buduje Most Do Nieba - pierwsze hospicjum dla dzieci na Litwie. «Święty gapa» to w pewnym sensie hymn całej akcji «Most do nieba». Ty też możesz się włączyć. Wejdź na tę stronę. Zbudujmy ten most razem".

 

Oprócz piosenki Mietek zaoferował również, że zagra charytatywną trasę koncertową "Most Do Nieba", w trakcie której Fundacja Aniołów Miłosierdzia prowadzi zbiórkę na rzecz budowy wileńskiego hospicjum. Na trasie znalazły się takie miasta, jak Łódź, Poznań, Police, Baranówka, Mysłowice, Warszawa, Łomża, Włodawa, Cieszyn, Gliwice a także Zielona Góra i Rybnik (koncert 11.11).

 

Piosenka "Święty gapa" pochodzi ze złotej płyty "Nierówni", na której zagrali wybitni muzycy:
gitara, bas - Paulinho Garcia
perkusja i przeszkadzajki - Alex Acuna
piano - Leandro Lopez
perkusjonalia - Geraldo de Oliveira,  Heitor Garcia
Aranżacje na kwartet smyczkowy: Krzysztof Herdzin