Zaproszenie na Dni Muzyki Chrześcijańskiej - "Cecylianka’"

Informacja prasowa
data07.11.2018 09:07

(fot. shutterstock.com)

Jak każdego roku, kiedy nadchodzi późna jesień lubelskie seminarium duchowne organizuje Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej "Cecylianka".

 

Nazwa festiwalu pochodzi od starożytnej świętej, patronki muzyki, św. Cecylii. Jej wspomnienie Kościół obchodzi 22 listopada. Ideą festiwalu jest promowanie dobrej muzyki, będącej istotnym składnikiem chrześcijańskiej kultury. Lubelska "Cecylianka" to 3 dni koncertów: chórów, orkiestr, zespołów komercyjnych, a także widowiska teatralne. Wszystkie wydarzenia związane z "Cecylianką" mają charakter otwarty. Stąd też podczas trwania festiwalu seminaryjna aula i kościół, zapełniają się ludźmi w różnym wieku, którzy wspólnie z alumnami chcą cieszyć się pięknem szeroko rozumianej muzyki chrześcijańskiej. Dlatego w tym roku wystąpią takie zespoły jak Guadelupe, który pokaże nam jak przez śpiew i taniec uwielbiać Boga razem z Maryją. W sobotę niezapomniane wrażenia zapewni nam Chadek Gospel Choir oraz Świdnik Gospel Choir, poprowadzi ich dyrygent i muzyk Grzegorz Głuch. Usłyszymy znane pieśni i piosenki, które są świadectwem walki o wolność, zwłaszcza w czasie doniosłej rocznicy Stulecia niepodległości Polski. Trzeciego dnia wystąpi Teatr ITP który zaprezentuje przedstawienie "Ifigenia" która jest wyjątkowo "świecka", odwołująca się do literatury starogreckiej. To dramat, ale z akcentami komediowymi i przede wszystkim z ogromną rolą muzyki. Czeka nas zarówno świetna zabawa jak i możliwość spotkania ze znajomymi i chwalenie Boga poprzez śpiew. Dlatego w tym roku nie może zabraknąć również Ciebie.

 

Serdecznie zapraszamy do Seminarium Duchownego w Lublinie które mieści się przy ulicy Wszyńskiego 6 w dniach 16-18 Listopada 2018.