Smak prawdziwej wolności na Franciszkańskim Spotkaniu Młodych

FSM
data26.11.2018 15:57

(fot. FSM)

Ponad 400 młodych ludzi z całej Polski chcą pod koniec tego roku ugościć Franciszkanie z Wronek. Czterodniowemu spotkaniu towarzyszyć będzie hasło "Wolni w Duchu Świętym".

 
W programie jest między innymi występ teatru Anthony Street, założonego w Jarocinie przez franciszkanina, brata Cordiana. Podczas finału na scenie pojawią się Franciszkanie Odnowy z Londynu (znani w Polsce jako bracia z Bronxu), a także Dariusz Malejonek z zespołem i z projektem "Panny Wyklęte".
 
W dniach 27-30 grudnia we Wronkach młodzież będzie rozważać wartości patriotyzmu, wolności, odpowiedzialności i dojrzałości. Wspierać ją w tym będą między innymi:
 
- abp Grzegorz Ryś - Przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji działającego przy Komisji Duszpasterstwa. Zaangażowany na rzecz ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego. Charyzmatyczny rekolekcjonista, który z mocą głosi Słowo Boże;
 
- Franciszkanie Odnowy z Londynu - żyjący w ubóstwie, pracujący wśród ludzi zepchniętych na margines życia społecznego: bezdomnych, narkomanów, przestępców i prostytutek i przywiązujący ogromną wagę do obrony życia nienarodzonego;
 
- Darek Malejonek - znany z zespołów Armia i Izrael muzyk tworzący głównie muzykę w stylu reggae, za projekt muzyczny "Panny wyklęte" uhonorowany nagrodą "Strażnik
Pamięci";
 
- gen. Jan Podhorski - żołnierz walczący w czasie II wojny światowej i Powstania Warszawskiego, uczestnik powojennej konspiracji antykomunistycznej. Odznaczony m.in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski;
 
- Andrzej Sowa, który przekaże świadectwo człowieka ocalonego z narkomanii i alkoholizmu;
 
- o. Pedro Mariano ze wspólnotą Przymierze Miłosierdzia.
 
Młodzi będą mieli okazję do spotkania z ludźmi wykluczonymi - biednymi, samotnymi i odrzuconymi, którym wyjdą naprzeciw i zasiądą z nimi do wigilijnego stołu. A także do zadumy nad darem prawdziwej wolności, wspólnego poznawania Słowa Bożego oraz do modlitwy o pokój ponad wszelkimi podziałami.
 
Franciszkanie z Wronek serdecznie zapraszają i prowadzą zapisy (liczba miejsc ograniczona) pod adresem . Można również kontaktować się pod numerem telefonu +48 530 063 779.
 
Franciszkańskie Spotkanie Młodych będzie ważnym wydarzeniem w niewielkim mieście, położonym 50 kilometrów od Poznania, na skraju Puszczy Noteckiej. Organizację wspierają między innymi Miasto i Gmina Wronki, Amica S.A oraz Trol Intermedia.