Sylwester z Jezusem? Będzie zabawa jak w Kanie Galilejskiej

Informacja prasowa
data19.12.2018 16:14

(fot. Armia Dzieci / youtube.com)

Nawet kilkaset osób w tym roku weźmie udział w chrześcijańskim sylwestrze, czyli Nocy Chwały. W ramach wydarzenia planowana jest msza święta, uroczysty bankiet, uwielbienie oraz zabawa "jak w Kanie Galilejskiej".

 

- To będzie ekskluzywne spotkanie ludzi Jezusa. Czego możecie się spodziewać? Z pewnością ekspresyjnego uwielbienia, wiele zabawy, radości i tańca - mówi Michał Saj, organizator Nocy Chwały. Co ciekawe, wydarzenie odbędzie się w Lublinie już po raz dziesiąty. Noc Chwały honorowym patronatem objął Abp. Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski.

 

- Planujemy uroczystą Eucharystię i świąteczny bankiet, który rozpocznie się ok. godz. 20:30. Później będzie świadectwo gościa. O północy uczestnicy wzniosą toast, żeby uczcić Jezusa Chrystusa. Na szczęście alkohol nie jest do tego potrzebny, bo obecność Boża daje nam to, czego alkohol nie jest w stanie - dodaje Saj. Jak podaje strona www.noc.chwaly.pl, wydarzenie rozpocznie się 31 grudnia o godz. 18.30 w auli Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego.

 

- Oprócz muzyki na żywo przygotowaliśmy też atrakcje dla dzieci - podkreśla dr Anna Saj, organizator.

 

"Bóg dał mi nowe serce zdolne do wybaczenia i kochania wszystkich, którzy mnie skrzywdzili. Od Szkoły nie potrafię źle o nich myśleć. Po prostu ich kocham i szanuję. Wiem, że oni też są dziećmi Taty. Wcześniej nie było to dla mnie oczywiste" - to jedno ze świadectw na stronie organizatora (armiadzieci.pl), które przesłała Iza.

 

Noc Chwały będzie uwieńczeniem Weekendowej Szkoły. "Bóg jest dobrym Ojcem. Pragnie mieć z nami serdeczną, bliską, rodzinną relację. Relację opartą na wzajemnym zaufaniu i na Jego miłości. Tej relacji chcemy uczyć się podczas tych 3 dni" - tak o Szkole Synostwa, która poprzedza Noc Chwały, mówi dr Anna Saj. I zarazem zapewnia, że nie trzeba uczestniczyć w szkole, by przyjść na sylwestra. Czego się spodziewać? Ekspresyjnego uwielbienia oraz takich mówców jak dr Anna Saj, ks. dr hab. Sławomir Pawłowski, ks. dr hab. Tomasz Szałanda i Danny Steyne.

 

Organizator zaprasza do udziału osoby w każdym wieku i przypomina, że obowiązuje strój wieczorowy. W związku z dużym zainteresowaniem warto zarezerwować miejsce jak najszybciej. Zapisy prowadzone są przez stronę www.noc.chwaly.pl do 30 grudnia.