Dwa spotkania z Piotrem Żyłką w Szczecinie - o sytuacji w Kościele i dla osób chcących zostać wolontariuszami Zupy

DEON.pl / Zupa na Plantach / Szczeciński Tydzień Ubogich
data30.01.2019 16:32

W najbliższy weekend zapraszamy na spotkania z redaktorem naczelnym DEON.pl w Szczecinie. Szczere rozmowy o Kościele i konkretne pomysły na to jak zmieniać świat wokół siebie. 

 

Oba spotkania odbędą się w sobotę, 2. lutego.

 

Pierwsze, będzie to spotkanie autorskie z Piotrem Żyłką, redaktorem naczelnym DEON.pl, autorem takich książek jak m.in.,  "Życie na pełnej petardzie" (wywiad z ks. Janem Kaczkowskim), "Sposób na (cholernie) szczęśliwe życie" (wywiad z s. Małgorzatą Chmielewską) i "Łobuzy. Grzesznicy mile widziani" (szczera rozmowa o Kościele z Grzegorzem Kramerem SJ i Łukaszem Wojtusikiem).

 

Na tym spotkaniu porozmawiamy o tym, jak odnajdywać się w Kościele w tych trudnych czasach i mimo wszystkich wstrząsów społecznych nie przestawać wierzyć, że #LudzieSąDobrzy. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.00 w ProMedia al. Wojska Polskiego 2, Szczecin Floating Garden.

 

 

Drugie, to spotkanie dla tych wszystkich, którzy chcą się zaangażować w pomoc przy organizacji szczecińskich Spotkań domnych z bezdomnymi przy zupie. Tam swoim doświadczeniem podzielą się organizatorzy krakowskiej Zupy na Plantach, Piotr Żyłka z przyjaciółmi.

 

Zaczynamy o godz. 18.00, w Szczecińskiej Agencji Artystycznej, al. Wojska Polskiego w Szczecin Floating Garden

 

 

Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku

 

Z kolei w niedzielę Piotr Żyłka z przyjaciółmi będzie kwestować na Zupę na Plantach po wszystkich mszach w parafii Bożego Ciała w Szczecinie. 

Mało sukcesów, dużo problemów, napięć i stresu, ale za to szkoła miłości pierwsza klasa. Jeśli jesteście trochę szaleni (no dobra może lepiej trochę bardzo szaleni) i chcecie budować bardziej solidarną i wrażliwą rzeczywistość, to bądźcie jak Krzysztof, który razem z grupą dobrych ludzi postanowił skoczyć na głęboką wodę i wystartować z Zupą w Szczecinie. Jeśli jesteście ze Szczecina albo okolic, to zapraszamy już w najbliższą sobotę na spotkanie dla wolontariuszy Krakowska Zupa na Plantach gościnnie w Szczecinie. Wymienimy się doświadczeniami, tak żeby nowa ekipa ruszyła pełną parą, unikając błędów popełnianych przez starszą Zupę z Krakowa. Halo Szczecin, pozdrawiamy Was ciepło i do zobaczenia już niebawem! PS: A jeśli ktoś z innego miasta / miejscowości zastanawia się, czy przez przypadek to nie jest moment, w którym powinien w końcu podjąć decyzję o ruszeniu z Zupą u siebie, to tak - to jest właśnie ten moment! Jeśli nie wiecie jak zacząć, to piszcie do nas. Chętnie podzielimy się swoimi doświadczeniami. #RóbmyDobro

Opublikowany przez Zupa na Plantach Poniedziałek, 28 stycznia 2019