Ruszają zgłoszenia do 13. Dominikańskiego Festiwalu Filmowego "Slavangard"

materiały prasowe Festiwalu "Slavangard" / jp
data21.02.2019 10:49

(fot. materiały prasowe Festiwalu "Slavangard")

Akcja! Czy są tutaj amatorzy sztuki filmowej i fotografii? Jeśli tak, to mamy dla Was bardzo dobrą wiadomość. Od 1 lutego do 18 marca br. trwają zgłoszenia do 13. Dominikańskiego Festiwalu Filmowego "Slavangard".

 

Tegoroczny temat przewodni to "Potęga smaku", który nawiązuje do twórczości Zbigniewa Herberta.

 

Jeśli interesujesz się sztuką filmową, marzysz o nakręceniu filmu według własnego pomysłu lub nie ruszasz się bez aparatu fotograficznego, to ten Festiwal jest dla Ciebie!

 

Dlaczego warto wziąć udział w "Slavangardzie"?

 

To ogólnopolska inicjatywa skierowana zarówno do twórców indywidualnych, jak i grup artystycznych czy wspólnotowych. Głównymi celami Festiwalu są rozpowszechnienie kultury filmowej i fotograficznej, umożliwienie uczestnikom rozwoju w zakresie sztuki kinematografii, a przede wszystkim stworzenie okazji do spotkania się twórców, widzów i sympatyków kina z całego kraju.

 

Festiwal odbędzie się w dniach 16-19 maja 2019 roku w Krakowie. 18 maja w Kinie Kijów zaplanowano uroczystą galę finałową, podczas której wręczone zostaną nagrody w ramach dwóch konkursów: filmowego oraz fotograficznego. Dodatkowo podczas Festiwalu będą organizowane liczne wydarzenia towarzyszące, takie jak warsztaty, pokazy czy spotkania z gośćmi związanymi ze światem kina. Atrakcji na pewno nie zabraknie!

 

Konkurs filmów krótkometrażowych obejmuje 3 kategorie:

 

  • film fabularny
  • film dokumentalny
  • film animowany/eksperymentalny

 

Fotografie będą oceniane według 4 kategorii:

 

  • pojedyncze zdjęcie - portret
  • pojedyncze zdjęcie - środowisko
  • pojedyncze zdjęcie - kultura i ludzie
  • reportaż (od 3 do 9 zdjęć).

 

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące Festiwalu oraz wymogów technicznych dla prac konkursowych znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej www.slavangard.pl.

 

Aby być na bieżąco, śledźcie również profil na Facebooku. Niech moc... kreatywność i wena artystyczna będą z Wami!