Zaproszenie na Muzyczną Drogę Krzyżową

Informacja prasowa
data06.03.2019 13:48

(fot. MDK)

Muzyczna Droga Krzyżowa odbędzie się 31 marca o godz. 20 w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Krakowie, ul. Stelmachów 138.

 

Jak co roku przedstawione będą utwory muzyki klasycznej, które będą stanowiły podstawę rozważań stacji drogi krzyżowej. W tym roku usłyszymy m.in. utwory z oratorium Cesara Francka "Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu" czy tradycyjne polskie wielkopostne pieśni w aranżacji chóralnej. Tegoroczny utwór zamykający, wspólne wykonanie trzech chórów i orkiestry, może być dla widzów pewnym zaskoczeniem, jednak jest on z pewnością znany bardzo szerokiemu gronu słuchaczy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

Na tegorocznej MDK wystąpi zespół Skalni, który na potrzeby tego wydarzenia specjalnie zaaranżował dwie tradycyjne pieśni góralskie. Po kilku edycjach nieobecności, na MDK ponownie zabrzmi akordeon, tym razem w duecie ze skrzypcami. Ci, którzy są z nami od początku pamiętają jak ten instrument wspaniale rozbrzmiewa w wyjątkowym akustycznie wnętrzu kościoła przy ul. Stelmachów (zaprojektowanego przez Tomasza Koniora, autora m.in. projektu budynku NOSPR w Katowicach). Dzięki rosnącemu zainteresowaniu naszym projektem bardzo miło nam poinformować, że do grona naszych patronów medialnych obok Radia Krakow, franciszkanska3, DEON.pl. Goscia Niedzielnego i Niedzieli Malopolskiej, dołączyła TVP 3 Kraków, a patronat honorowy objął ks. arcybiskup Marek Jędraszewski.


Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane muzyką, zarówno klasyczną jak i tradycyjną, które chcą w wyjątkowy sposób przeżyć to wielkopostne nabożeństwo. Najważniejsze w tym projekcie jest danie wiernym możliwości wzbudzenia w sobie refleksji bez udziału słów. Muzyka jest niejako "podkładem" do osobistych rozważań.