Zaproszenie na konferencję podsumowującą projekt "Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości"

Polonia Restituta
data17.04.2019 16:16

(fot. Mach240390 / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0)

Włączając się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Akademia Ignatianum w Krakowie, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawia II w Lublinie oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawta II w Krakowie, mają zaszczyt zaprosić na konferencję "Polonia Restituta", podsumowującą cykl konferencji naukowych "Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości".

 

Realizowany w dziewięciu ośrodkach akademickich cykl podjął kluczowe dla polskiego społeczeństwa zagadnienia w świetle zasad i kryteriów katolickiej nauki społecznej. Honorowy patronat nad całym przedsięwzięciem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.


Pragniemy bardzo serdecznie zaprosić do uczestnictwa w konferencji "Polonia Restituta", która odbędzie się 29 kwietnia 2019 r. w Akademii Ignatianum w Krakowie, w godzinach 9-15.

 

Podczas paneli z udziałem ekspertów, naukowców i duchownych, omówiona zostanie rola społeczeństwa i Kościoła w Polsce i Europie. Punktem kulminacyjnym konferencji będzie prezentacja Dekalogu dla Polski na nowe stulecie, powstałego w oparciu o dotychczasowe konferencje.

 

Udział w konferencji prosimy zgłaszać na adres: [email protected]

 

Poniżej program do pobrania.