Spotkanie z z duszą: jak przez Biblię obserwować człowieka i szukać Boga?

KAI / sz
data13.05.2019 08:58

(fot. TBC)

Spotkanie z z duszą: jak przez Biblię obserwować człowieka i szukać Boga?

Gość: ks. Federico Tartaglia

Gdzie: Księgarnia św. Stanisława, ul Wiślna 12A, Kraków

Kiedy: 14 maja (wtorek) godz. 17.00


Czy przeciętny Polak-katolik przeczytał choć raz w życiu cały Nowy Testament? Czy Biblia jest bardziej ludzką czy Boską księgą? I czy powstała po to, byśmy mogli znaleźć w niej odpowiedzi na nasze moralne rozterki? Te i wiele innych pytań dotyczących Biblii padnie podczas rozmowy z włoskim kapłanem Federico Tartaglia, przewodnikiem po Biblii i gościem "Spotkań z duszą" - we wtorek 14 maja, o godzinie 17.00 w Księgarni św. Stanisława przy Wiślnej 12A.

 

***

 

Księgarnia św. Stanisława przy ul. Wiślnej 12a jest ważnym miejscem na mapie krakowskich księgarń o profilu religijnym. W kwietniu tego roku - w nowym wnętrzu księgarni - rusza cykl konferencji dla dorosłych: "Spotkania z duszą" oraz "Małe spotkania z duszą" - stworzone z myślą o najmłodszych. Comiesięczne wydarzenia dadzą czytelnikom szansę poznania cenionych autorów - teologów, rekolekcjonistów i publicystów - oraz wzięcia udziału w debatach na aktualne tematy z życia Kościoła. W planie wieczornych spotkań w księgarni jest krótki przegląd nowości i zapowiedzi wydawnictw katolickich, konferencja z zaproszonym gościem w formie wywiadu oraz czas na pytania uczestników.

 

Dla dzieci przygotowano sobotnie zajęcia warsztatowe i animacje, dzięki którym będą mogły pogłębić wiarę poprzez zabawę pod okiem pedagoga i katechety. W ramach "Małych spotkań z duszą" dzieci poznają opowieści i postaci biblijne, organizatorzy zadbają również o to, by tematy warsztatów korespondowały z ważniejszymi świętami roku liturgicznego. Księgarnia zaprasza najmłodszych na pierwsze warsztaty już w maju.

 

Wywiady z zaproszonymi Gośćmi prowadzi dziennikarz krakowskiego "Gościa Niedzielnego", Miłosz Kluba.

 

Na spotkania w księgarni przy Plantach zapraszają organizatorzy: Księgarnia św. Stanisława i agencja kreatywna TBC Project.