"Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową" - zapraszamy na kolejny koncert!

Informacja prasowa
data05.07.2019 18:00

(fot. materiały organizatora)

Zapraszamy na piąty już koncert w ramach Festiwalu "Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową", który swym honorowym patronatem objął Metropolita krakowski ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski.

 

We wtorek 16 lipca br. w klasztorze Karmelitów Bosych przy ul. Rakowickiej 18 przeżywać będziemy Uroczystość NMP z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej) - głównej Patronki Zakonu. Z tej okazji o godz. 19:00 zapraszamy na piąty już koncert w ramach Festiwalu "Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową".

 

Za kontuarem zasiądzie Jakub Garbacz - pierwszy organista Archikatedry Łódzkiej. Zapowiadający się niezwykle interesująco program koncertu obejmie przekrój epok od baroku aż po współczesność. Zabrzmią utwory m.in. Dietericha Buxtehudego, Jana Sebastiana Bacha, Feliksa Mendelssohna-Bartholdy'ego, a także efektowne Rondo alla celtica współczesnego niemieckiego organisty i kompozytora Hans-André Stamma.

 

Tak jak po każdym z poprzednich, także po tym koncercie odbędzie się spotkanie z zaproszonym artystą, który oprócz w działalności koncertowej i liturgicznej specjalizuje także się w realizacji dźwięku i prowadzi własne studio nagraniowe.

 

Kolejny koncert w sezonie wakacyjnym odbędzie się 15 sierpnia. Wstęp na każde wydarzenie jest bezpłatny.