Warsztaty i Rekolekcje muzyczno-liturgiczne we Wrocławiu

Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne
data09.10.2017 11:09

(fot. WLSW)

Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne serdecznie zaprasza na 2 w 1: Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne + Rekolekcje, które odbędą się w dniach 1-3 grudnia 2017 (od piątku do niedzieli) przy klasztorze oo. franciszkanów przy ul. Kruczej we Wrocławiu.


Msze i konferencje:


Kościół p.w. św. Karola Boromeusza przy ul Kruczej 58 we Wrocławiu.

Próby oraz rejestracja uczestników:


Liceum Ogólnokształcące nr VII przy ul. Kruczej 49 we Wrocławiu.

Warsztaty skierowane są do schól i chórów młodzieżowych, studenckich i parafialnych, kleryków, księży, sióstr zakonnych, osób śpiewających indywidualnie oraz do instrumentalistów.

W czasie warsztatów uczestnicy, pod okiem profesjonalistów, będą mogli pogłębić swoją wiedzę o muzyce liturgicznej, rozszerzyć repertuar o nowe pieśni wielogłosowe i nowe aranżacje pieśni tradycyjnych, wzbogacić doświadczenie z zakresu emisji głosu (możliwość konsultacji indywidualnych dla wybranych osób), a także wysłuchać rekolekcji adwentowych.

Zwieńczeniem warsztatów będzie uroczysta Msza Święta w kościele p.w. św. Karola Boromeusza (niedziela, godz. 13.00) oraz koncert finałowy - z udziałem chóru i orkiestry utworzonej przez uczestników warsztatów.

Warsztaty poprowadzą znani w kręgach katolickich muzycy:

Katarzyna Młynarska (Opole),
Marcin Wasilewski-Kruk (Kraków),
Jakub Tomalak (Kalisz),
o. Dawid Kusz OP (Kraków).
Rekolekcje wygłosi o. Tomasz Nowak OP.

Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 90 zł dla wokalistów i 10 zł dla instrumentalistów.

WLSW nie organizuje i nie opłaca noclegów dla przyjezdnych uczestników.

Zapisy na warsztaty potrwają do 19 listopada 2017 lub do wyczerpania wolnych miejsc za pośrednictwem strony internetowej: www.warsztaty.wlsw.pl