Bp Balcerek do dziennikarzy: jesteście zwiastunami nowin

KAI / ml
data14.01.2016 08:39

(fot. wikipedia.org / Klapi / CC BY-SA 3.0)

Jako dziennikarze na co dzień jesteście zwiastunami nowin, których łaknie współczesny świat. Nie zawsze są one dobre, ale zawsze powinny być prawdziwe. 

 
Tylko prawda w relacjach dziennikarskich budzi szacunek − mówił do twórców środków społecznego przekazu bp Grzegorz Balcerek podczas spotkania świątecznego, 13 stycznia wieczorem, w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu.
 
Rzecznicy prasowi, twórcy środków społecznego przekazu, fotoreporterzy oraz przedstawiciele agencji prasowych, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, Telewizji Polskiej, dziennikarze mediów świeckich i katolickich oraz Katolickiego Radia Emaus spotkali się na wspólnym kolędowaniu i dzieleniu opłatkiem.
 
Biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej zaznaczył, że Bóg zesłał na świat swojego Syna, a w ludzkie serca wprowadził nadzieję, która przezwycięża wszystkie przeszkody. − We wszystkich trudnych i dramatycznych sytuacjach zawsze jesteśmy w ręku Boga − powiedział bp Balcerek.
 
Zwrócił uwagę, że niebawem będziemy obchodzić 1050. rocznicę chrztu Polski. − Poprzez akt chrztu książę Mieszko I oprał przyszłość swojego ludu na fundamencie Ewangelii. Fakt ten dał naszym ojcom moc, aby stali się dziećmi Bożymi i w oparciu o wartości ewangeliczne budowali siłę narodu − zaznaczył ks. biskup.
 
Podkreślił, że bez wartości zawartych Ewangelii nie da się budować prawdziwego życia osobistego i społecznego.
 
− Życzę wam Bożego błogosławieństwa w waszej trudnej dziennikarskiej służbie. Życzę, by każdy z Państwa jeszcze bardziej zbliżył się do Chrystusa i byście osobiście przeżyli prawdę, że jesteście umiłowanymi dziećmi Bożymi − powiedział do dziennikarzy bp Balcerek.
 
W czasie spotkania kolędy śpiewał Tomasz Łozowicki, któremu akompaniował Łukasz Magdziak.