Hiszpanie wydali Biblię w formie elektronicznej

KAI / sz
data18.10.2016 13:09

( fot. Universidad de Navarra)

Uniwersytet Nawarry w Pampelunie wydał Biblię w formie elektronicznej. Jak poinformowały władze hiszpańskiej uczelni, jest to forma nowej ewangelizacji i próba realizacji słów papieża Franciszka o głoszeniu Dobrej Nowiny za pośrednictwem najnowszych środków przekazu.


- Chcemy, aby to wydanie Pisma Świętego dotarło do jak największej liczby osób. Ojciec Święty wielokrotnie zachęcał bowiem, aby nie bać się korzystać z nowości, jakie daje nam technologia. W taki sposób Słowo Boże będzie dosłownie w zasięgu ręki czytelnika. Dziś badania dowodzą, że aż ośmiu na dziesięciu młodych ludzi czyta publikacje korzystając ze smartfonów - powiedział dziekan Wydziału Teologii Uniwersytetu Nawarry Juan Chapa.

 

Wydana w formie elektronicznej Biblia jest uwspółcześnioną wersją papierowych wydań Pisma Świętego, które hiszpańska uczelnia wydawała odpowiednio w 1997 r. i 2004 r. Bazuje ona na tłumaczeniu Biblii z języków greckiego i hebrajskiego. Ma 6600 stron i kosztuje 3 euro. Można ją czytać zarówno za pośrednictwem tradycyjnych komputerów, notebooków, jak i smartfonów.

 

- Mamy nadzieję, że nowa forma Pisma Świętego spotka się z dużym odzewem nie tylko w Hiszpanii, ale również w krajach hiszpańskojęzycznych Ameryki Północnej i Południowej - dodał Juan Chapa.