Nie wiesz do kogo się modlić? Wylosuj swojego świętego patrona na nowy rok

faustyna.pl / ml
data03.01.2017 12:54

(fot. shutterstock.com)

W nowy rok wchodzisz z niepewnością i strachem? Widzisz, co dzieje się na świecie i nie wiesz na kim się oprzeć? Wylosuj swojego patrona na 2017 rok, módl się do niego codziennie i powierz się pewnej opiece. 

 

Wszystko dzięki stronie faustyna.pl, która co rok organizuje losowanie świętych. Do akcji może przystąpić każdy, kto chce na cały rok powierzyć się w modlitwie konkretnemu świętemu patronowi. Wraz z Patronem otrzymujemy roczną intencję do modlitwy oraz przesłanie, najczęściej z "Dzienniczka".

 

Tradycja wzięła się z przeprowadzanego co roku losowania świętych, które odbywa się w Zgromadzeniu Matki Bożej Miłosierdzia. Tak ten moment opisała w swoim "Dzienniczku" św. Faustyna Kowalska, która należała do tego zakonu:

 

W czasie medytacji obudziło mi się jedno z takich tajnych pragnień: żeby Jezus Eucharystyczny był mi szczególnym patronem i na ten rok - jak dawniej. Jednak tając się przed swym Umiłowanym z tym pragnieniem, mówiłam z Nim o wszystkim z wyjątkiem tego, że Go chcę mieć za patrona. Kiedy przyszłyśmy do refektarza na śniadanie, po przeżegnaniu zaczęło się ciągnienie patronów. Kiedy się zbliżyłam do obrazeczków, na których są napisani patroni, wzięłam bez namysłu, jednak nie czytając zaraz, chciałam się przez parę minut umartwić. - Wtem słyszę głos w duszy: Jestem twoim patronem, czytaj. W tej chwili spojrzałam na napis i przeczytałam: "Patron na rok 1935 - Najświętsza Eucharystia". Serce mi zadrgało z radości.

Faustyna często powtarzała, że: 

Niech święci Patronowie wspierają nas, niech pomagają pięknie żyć, coraz pełniej uczestniczyć w życiu i misji Jezusa objawiającego światu miłosierną miłość Boga.

Do dzieła. Żeby wylosować swojego patrona wejdź w TEN LINK