Prymas Polski w życzeniach: nieśmy pokój zwaśnionym

KAI / sz
data15.04.2017 17:59

(fot. youtube.com)

Niech ten świąteczny czas napełni nasze serca nadzieją, miłością i pokojem, abyśmy potrafili także innym głosić i zwiastować prawdę, że Pan zmartwychwstał - mówi abp Wojciech Polak w video życzeniach opublikowanych tradycyjnie z okazji Wielkanocy.


Wracając do wielkopostnego przesłania papieża Franciszka metropolita gnieźnieński przypomina, że czas ten miał nas doprowadzić do bezpiecznego celu jakim jest Pascha Zmartwychwstania - zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią.

 

 

- Oto istota świąt paschalnych. Chrystus zmartwychwstał! Zwyciężył śmierć, grzech, obdarował nas nowością życia. Kobiety, które o poranku wielkanocnym przybiegły do grobu usłyszały pytanie: dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych. Nie ma Go tutaj. Zmartwychwstał, jak powiedział. Idźcie i oznajmijcie to Jego uczniom. One stały się pierwszymi apostołkami, które zaniosły radosną wiadomość o zmartwychwstaniu do uczniów Pana - mówi Prymas Polski dodając, że i nas Kościół w Polsce zachęca w tym roku do tego, byśmy innym głosili, że Chrystus zmartwychwstał, że jest sensem i nadzieją naszego życia, że w Nim jest miłość, pokój i moc.

 

- Pragniemy zanieść pokój Chrystusowy w te wszystkie sytuacje naszego życia, które nas niepokoją, które napełniają nas lękiem, strachem, niepewnością. Pragniemy nieść pokój do zwaśnionych i pokłóconych, nieść pojednanie i przebaczenie tym, którzy go tak bardzo pragną i oczekują. Nieść nadzieję i radość zmartwychwstania wszystkim chorym i cierpiącym, wszystkim, którzy źle się mają, którzy przeżywają różne trudności. Nieść radosną wiadomość, że Pan żyje, że idzie z nami, że jest źródłem naszej siły, nadziei i radości - mówi abp Polak, życząc, by świąteczny czas napełnił serca wszystkich miłością i pokojem.

 

Abyśmy - podkreśla dalej metropolita gnieźnieński - potrafili tę radosną nowinę o zmartwychwstaniu Jezusa zwiastować także innym pamiętając, że gdyby On nie zmartwychwstał, próżna byłaby nasza wiara, próżne przepowiadanie. - Chrystus zmartwychwstał i żyje z nami! Niech będzie naszą mocą, radością i siłą - życzy na koniec Prymas Polski.