Aleppo: Kościół wesprze młode małżeństwa, również muzułmanów

asianews.it / kw
data21.04.2017 11:24

(fot. facebook.com/latinparish.aleppo)

"Rodzina jest znakiem nadziei w kontekście wojny i przemocy. Dlatego parafia łacińska uruchamia duchowy i materialny program wsparcia" - mówi proboszcz, ojciec Ibrahim Alsabagh.


Jak wskazuje o. Ibrahim inicjatywa obejmuje wszystkie chrześcijańskie Kościoły obecne w Aleppo oraz nie zapomina o "naszych muzułmańskich braciach i siostrach".


Papież Franciszek przekazał na ten cel darowiznę w postaci 100,000 euro.


Rodzina reprezentuje przyszłość społeczeństwa, przede wszystkim w kontekście przemocy i wojny, która trwa w Syrii od marca 2011 roku. "Chcemy wspierać rodziny duchowo i materialnie, zachęcając je i towarzysząc im w ich misji dla kraju i dla Kościoła" - mówi Ojciec Ibrahim Alsabagh, 44-letni Franciszkanin, opiekun i proboszcz łacińskiej parafii w Aleppo.


Duszpasterz mówi o inicjatywie dedykowanej młodym parom znajdującym się w drugim największym mieście Syrii oraz jego gospodarczym i komercyjnym centrum. W ostatnim czasie "około 740 par, które otrzymały sakrament małżeństwa po 2012", otrzymały też wsparcie w postaci jedzenia, leków i zaopatrzenia w elektryczność.

 

Ojciec Ibrahim informuje również, że pomoc otrzymały "młode rodziny muzułmańskie mające problemy".

 

>> Piosenka o Syrii, która wywołuje ciarki na plecach


"Aleppo, jak cała Syria, jest jak statek" - mówi Ojciec Ibrahim - "podrzucony na burzliwe morze. A podczas tej burzy próbujemy bronić młodych par, które są naszą przyszłością".

 

Dzieło pomocy małżeństwom można wesprzeć finansowo (przelewy w euro):

 

BANCA POPOLARE ETICA SCPA - FILIALE DI MILANO
Bank address: Via Spallanzani 16 - 20129, MILANO
IBAN: IT 74E 05018 01600 0000 00242411
BIC/SWIFT: CCRTIT2T84A


Beneficiary's name: FOR THE POOR
Write also in the reason for transfer: FOR THE POOR