Bracia z Taizé przyjeżdżają do Polski. Zobacz, gdzie i kiedy możesz się z nimi spotkać [WIDEO]

Taizé / pk
data12.02.2018 14:23

(fot. Maciej Biłas/flickr.com/CC BY-NC 2.0)

Od 15 lutego do 23 marca bracia z Taizé będą gościć w Polsce i odwiedzać niektóre spośród grup, które uczestniczyły w spotkaniu w Bazylei, bądź spotkaniach w Taizé.


Po raz kolejny w okresie Wielkopostnym do Polski przyjadą bracia ze wspólnoty Taizé. Młodzi ludzie będą mieli okazję pomodlić się wspólnie z braćmi oraz w szczególny sposób przygotować do Świąt Wielkiej Nocy. W wielu miejscach odbędą się modlitwy śpiewem, modlitwy w ciszy oraz rozważania Słowa Bożego. Bracia odwiedzą również miejsca nadziei i cierpienia, miejsca gdzie modlitwa i relacje z drugim człowiekiem są szczególnie potrzebne.

 

Zobacz, w jakich miastach będą gościć Bracia

 

 

 

...i poznaj szczegóły spotkań:

 

 

***

 

Pierwszym przystankiem "w poszukiwaniu źródeł autentycznej radości" będzie miasto Wrocław. 15 lutego o godz. 20:00 pomodlimy się wspólnie z bratem Wojtkiem w intencji jedności chrześcijan. Miejscem modlitwy będzie Katedra greckokatolicka pw. św. Wincentego i św. Jakuba we Wrocławiu.

 

Modlitwa o jedność chrześcijan ma ogromne znaczenie. Budując wzajemne, dobre relacje, szanując się budujemy piękną żywą wiarę. Jesteśmy dziećmi jednego Boga, który kocha wszystkich, niezależnie od narodowości, poglądów, koloru skóry, czy wyznania. Szukajmy między sobą tego co nas łączy, tego co piękne i dobre. Nie przypadkowo będziemy modlić się w katedrze greckokatolickiej we Wrocławiu.

 

Zapraszamy wszystkich!

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży we Wrocławiu "Mała Wiosna"