W tej parafii usiądziesz w strefie kibica. Ksiądz zmienia godziny Mszy i przygotowuje się na mundial

msn.com / wprost.pl / ml
data13.06.2018 10:20

(fot. shutterstock.com)

Dla kibiców piłki nożnej prawdziwym dramatem jest moment, kiedy mecz przypada w godzinie Mszy świętej. Jednak ta parafia znalazła rozwiązanie i dostosowała się do "mundialowej gorączki".

 

""Ponieważ mecze rozgrywane będą o godz. 14:00, 17:00 i 20:00, aby umożliwić ich oglądanie przez zagorzałych kibiców i przeze mnie, Msze św. od czwartku, aż do zakończenia mistrzostw rozpoczną się o 19:00" - taką informację możemy znaleźć na tablicy ogłoszeniowej parafii pw. Trójcy Świętej w Modzurowie.

 

Jeden z internautów zamieścił na Twitterze jej zdjęcie:

 

 

Wprost.pl dotarł do księdza, który zorganizował wspólne kibicowanie. "Będzie umieszczony telewizor i parafianie będą mieli możliwość kibicowania. Przede wszystkim to jest ważne, żebyśmy potrafili być razem" - powiedział ks. Joachim Kroll.

 

 

Zauważył także, że: "Kościół to jest wspólnota wspólnot. Jeżeli ludzie są razem, potrafią być razem, to zawsze jest jakieś dobro. My - także media - potrafimy ciągle krytykować, ciągle wyciągać błędy, natomiast jak usiądziemy razem, to się okazuje, że nie jesteśmy takimi "diabłami". Potrafimy razem się cieszyć, razem oglądać mecze. To jest coś, co potrafi łączyć, zjednać".

 

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018 startują w środę 14 czerwca. Gospodarz mistrzostw zagra wtedy z Arabią Saudyjską.