Ta niemal stuletnia zakonnica może nas wiele nauczyć. Niedawno świętowała jubileusz

CNA / kk
data10.08.2018 09:27

(fot. Siervas de la Santísima Trinidad y de los Pobres / youtube.com)

97-letnia siostra Emma od Niepokalanego Serca Maryi niedawno świętowała "diamentowy jubileusz" swojej konsekracji. To już 75 lat odkąd służy chorym i cierpiącym.

 

Zgromadzenie Służebnic Najświętszej Trójcy i Ubogich, do którego należy siostra Emma, zaznaczyło, że rocznica podkreśla "75 lat życia w zjednoczeniu z Bożą Oblubienicą i poświęcenie jubilatki dla najbardziej potrzebujących braci i sióstr - zwłaszcza osób starszych i chorych".

 

 

Siostra Emma wstąpiła do zgromadzenia 4 grudnia 1940 roku, a pierwsze śluby złożyła 16 lipca 1943 roku. Sześć lat później miały miejsce jej śluby wieczyste.

 

 

Opublikowany przez Siervas de la Santisima Trinidad y de los Pobres Wtorek, 17 czerwca 2014

 

 

Zdaniem zgromadzenia świadectwo życia siostry Emmy pokazuje nam jak naprawdę cieszyć się życiem. "Ona doświadczyła bycia pokochaną i zamieszkaną przez Boga Trójjedynego za pośrednictwem ludzi, z którymi żyje, którym służyła i których kochała" - piszą w oświadczeniu opublikowanym przez ACI Prensa.

 

 

Kongregacja Służebnic Najświętszej Trójcy i Ubogich powstała w 1905 roku z inicjatywy bł. Vicenty Chavez Orozco. Przez 113 lat siostry dotarły do wielu rejonów Meksyku, służąc w szpitalach i klinikach.