Pakistan: po wyborach rośnie nadzieja na równe traktowanie mniejszości

KAI / psd
data18.08.2018 19:39

(fot. shutterstock.com)

Po niedawnych wyborach parlamentarnych w Pakistanie wśród mniejszości religijnych rośnie nadzieja na równe traktowanie. Nowy prezydent Imran Khan zadeklarował, że chce zagwarantować wszystkim mieszkańcom kraju, włącznie z tymi, którzy należą do mniejszości religijnych, te same prawa: wolność, równość i sprawiedliwość.


Komentując wynik wyborów sekretarz komisji ds. środków społecznego przekazu pakistańskiego episkopatu ks. Qaisar Feroz podkreślił, że jeżeli zapowiadaną równość wobec prawa uda wprowadzić się w życie, będzie to wielka zmiana w historii tego kraju i sukces rządu. Jak stwierdził dobrym krokiem naprzód byłoby także mianowanie odpowiednich ministrów powstającego rządu.

 

Natomiast niedawny dyrektor organizacji działającej na rzecz pokoju w Pakistanie, należący do wspólnoty sikhów, Kailash Sarhadi zwrócił uwagę, że w swoim pierwszym przemówieniu nowy szef rządu wypowiedział się w języku urdu, tym samym zdobył sobie serca wielu. "Zwrócił się do wszystkich - stwierdził pakistański sikh - bez dzielenia na kasty, wyznanie, przynależność etniczną, czy religijną".