Kard. Farrell do byłej prezydent Irlandii: nie musimy się wszyscy ze sobą zgadzać za każdym razem

KAI / pch
data23.08.2018 11:30

(fot. The Dallas Morning News / youtube.com)

"Musimy rozmawiać ze sobą i akceptować siebie nawzajem jako dzieci Boże" - powiedział kard. Kevin Farrell w odniesieniu do wypowiedzi byłej prezydent Irlandii, Mary McAleese.

 

McAleese wraz z innymi dwoma kobietami została wykreślona z listy przez Prefekta Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia, kard. Kevina Farrella. Nie podał on wówczas powodów swojej decyzji. Kobiety zostały jednak zaproszone, a sama konferencja przeniesiona do kurii generalnej jezuitów.

 

Była prezydent uzasadniała swoją nieobecność na Kongresie Duszpasterskim odbywającym się w Royal Dublin Society brakiem włączenia w tematykę obrad tematów "rodzin LGBT" i "kobiet w Kościele".

 

Czytaj o tym tutaj: Była prezydent Irlandii wystosowała skargę do papieża Franciszka. Chodzi o konflikt z kardynałem >>

 

Kardynał w nawiązaniu do listu przesłanego do papieża Franciszka powiedział: "Musimy nauczyć się jak postępować jedni względem drugich, a najważniejszym aspektem dialogu i budowania mostów jest słuchanie ludzi. Nie musimy się wszyscy ze sobą zgadzać za każdym razem, nie wszyscy widzimy świat i przyszłość świata lub zmieniającą się kulturę świata w ten sam sposób. Zawsze próbowałem słuchać i nawiązywać komunikację oraz prowadzić dialog ze wszystkimi grupami ludzi" - dodał prefekt dykasterii ds. świeckich, rodziny i życia.