Ksiądz został zaatakowany w kościele. Słyszał głos napastnika, który krzyczał, dlaczego to robi

Crux / ml
data23.08.2018 14:35

(fot. shutterstock.com)

Do ataku doszło zaraz po porannej liturgii. Ksiądz został zaatakowany znienacka. Atakujący wyjawił powody swojego zachowania.

 

Katolicka parafia obrządku Bizantyjskiego w Merrillville w stanie Indiana. 20 sierpnia ks. Basil Hutsko został zaatakowany i pobity. Przebywa w szpitalu, gdzie lekarze ustalają, jakiego stopnia są obrażenia, których doznał.

 

Kard. Krajewski: jeśli są nadużycia w Kościele, sprawa jest prosta, nie ma tu nic do ukrycia >>

 

Jak dowiedział się portal Crux, ksiądz został zaatakowany od tyłu. Napastnik dusił go i uderzał jego głową o podłogę. Zanim ks. Hutsko stracił przytomność, usłyszał krzyk napastnika: "to za wszystkie dzieci". Było to z pewnością nawiązanie do skandali seksualnych z udziałem nieletnich do jakich doszło w stanie Pensylwania i w innych miejscach w USA.

 

Sam ks. Hutsko nie jest zamieszany w jakiekolwiek skandale seksualne i pod jego adresem nigdy nie pojawiły się żadne oskarżenia.

 

Do ataku doszło po porannej liturgii. Kapłan był sam w kościele i choć jest "silnym i zdrowym facetem", to nie był w stanie odeprzeć napastnika. Ten miał być wyposażony był w rękawiczki, dzięki czemu nie pozostawił żadnych śladów.

 

Papież już w tę sobotę jedzie do Irlandii. Będzie polski akcent, ale i trudne sprawy >>

 

Napastnik zdołał uciec. Policja wciąż nie ustaliła, kim był. Niektórzy świadkowie donoszą, że na parkingu kościoła widzieli samochód, który odjechał zaraz po zdarzeniu.

 

Prosimy was o modlitwę za zdrowie kapłana.

 

* * * 

 

W ostatnim czasie pojawiło się sporo złych wiadomości o katolikach i Kościele. Media tak mają, że skupiają się na złu i sensacji. Chcemy jednak dawać prawdziwy obraz, pokazać dobro, które płynie z Kościoła. Czy znasz jakieś dobre historie? Znasz fajnego księdza lub robicie coś fajnego przy parafii lub ze wspólnotą? A może przeżyłeś coś takiego, co zmieniło twoje życie? Napisz do nas (kliknij tutaj lub w baner) >>