Kiedyś tańczyła w nocnych klubach, dzisiaj jest zakonnicą i tańczy dla Boga

"Gość Niedzielny" / facebook.com / jp
data28.08.2018 11:11

(fot. facebook.com/anna.nobili / facebook.com/HolyDance)

Po jednej mszy jej życie całkowicie się zmieniło. Wtedy usłyszała od księdza to, na co czekała od kilku lat.

 

Siostra Anna Nobili z Włoch była jednym z gości tegorocznego Campo Bosco, festiwalu słowa, muzyki, modlitwy i różnych form sztuki.

 

Od 10 lat prowadzi szkołę tańca "Holy Dance". Wszystko zaczęło się od zaledwie dwóch uczennic, teraz jest ich o wiele więcej. Podkreśla, że nie spodziewała się, że młodych interesuje połączenie tańca z wiarą. Na początku i na końcu każdych zajęć uczestnicy modlą się, a raz w miesiącu tańczą podczas adoracji. We Włoszech powstało już kilka takich szkół.

 

Na poniższym filmiku możecie zobaczyć, jak wyglądają te występy:

 

 

Opublikowany przez HolyDance - Suor Anna Nobili Piątek, 1 czerwca 2018

 

Sama zapisała się do szkoły tanecznej w wieku 10 lat i szybko zrozumiała, że tańczy dla Jezusa. Kiedy była nastolatką bardzo szukała akceptacji, tak zaczęła się malować, pracować w pubach i chodzić do nocnych klubów. 

 

>> Bóg mnie usłyszał. Powiedział "dziewczynko wstań"

 

- Później byłam w związku z chłopakiem. W nocy mnie wykorzystywał, w dzień byłam nikim dla nikogo. Kiedy zrozumiałam, że on mnie nie kocha, zostawiłam go i byłam bardzo zbuntowana - mówi siostra ("Gość Niedzielny").

 

Kiedy jej mama zobaczyła, co się dzieje, zaczęła do niej przychodzić codziennie z Pismem Świętym i zapraszać na Mszę, a ona jej odpowiadała: "idź sama, to jest dla starych".

 

>> Taniec tej zakonnicy na długo zapamiętają wszyscy na ŚDM [WIDEO]

 

W końcu wybrała się na mszę, na której ksiądz powiedział: "Jezus cię kocha, ciebie, która jesteś tu po raz pierwszy". Po tym wydarzeniu zaczęła wracać do Boga. Teraz nazywa siebie "baletnicą Boga".

 

#Ląd testimonianza ... grazie Gesù!!!

Opublikowany przez HolyDance - Suor Anna Nobili Poniedziałek, 20 sierpnia 2018

 

* * * 

 

W ostatnim czasie pojawiło się sporo złych wiadomości o katolikach i Kościele. Media tak mają, że skupiają się na złu i sensacji. Chcemy jednak dawać prawdziwy obraz, pokazać dobro, które płynie z Kościoła. Czy znasz jakieś dobre historie? Znasz fajnego księdza lub robicie coś fajnego przy parafii lub ze wspólnotą? A może przeżyłeś coś takiego, co zmieniło twoje życie? Napisz do nas (kliknij tutaj lub w baner) >>