Liban: patriarcha maronicki pobłogosławił "zbiorowy ślub" 41 par

KAI / ms
data06.09.2018 17:10

(fot. Thomas Merkel/flickr.com)

Zwierzchnik Kościoła maronickiego patriarcha kard. Bechara Butros Rai pobłogosławił 2 wrześnie w swej siedzibie w Bkerké koło Bejrutu "zbiorowy ślub" 41 par.

 
Obrzęd ten, w którym wzięli udział nowożeńcy-maronici z całego kraju, już po raz dziewiąty z rzędu zorganizowała Liga Maronicka. Jej przewodniczący - Antoine Klimos był jednym z gości tej ceremonii, na którą przybyli poza tym członkowie rodzin i przyjaciele młodożeńców.
 

W kazaniu podczas Mszy św. ślubnej kardynał wskazał na sakrament małżeństwa jako źródło łaski, która umożliwia małżonkom wspólne budowanie rodziny i kroczenie razem przez całe życie.

 

Liga Maronicka - główna organizatorka uroczystości - jest organizacją powstałą w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia w celu wspierania i umacniania tożsamości i obecności maronitów w Libanie i w świecie.

 

Od 9 lat przygotowuje m.in. "zbiorowe śluby" w Bkerkè jako okazję i znak zachęty przede wszystkim dla młodych chrześcijan, którzy rozpoczynają przygodę wspólnego budowania nowej rodziny w okolicznościach nie zawsze łatwych, jakimi oznacza się obecna sytuacja polityczna i społeczna w Kraju Cedrów.