Gest tego biskupa w czasie Mszy pokutnej za pedofilię w Kościele poruszył internautów

Catholic Diocese of Richmond / kw
data16.09.2018 14:59

(fot. youtube.com)

"Widać, że ten hierarcha poczuwa się do odpowiedzialności" - komentują internauci gest bpa Knestouta, ordynariusza diecezji Richmond w stanie Wirginia. 

 

Jak informuje diecezja, "po zdjęciu pierścienia biskupiego, bp Knestout zdjął również inne symbole swojego urzędu - mitrę i pastorał - w akcie pokory we wprowadzeniu do Mszy św. pokutnej. Biskup położył się również przed krzyżem i ołtarzem".

 

 

"Gest ten" - czytamy na stronie diecezji - "jest podobny do tego wykonywanego podczas liturgii Wielkiego Piątku i oznacza skruchę, pokorę, szacunek, głęboką udrękę dla cierpiącego Chrystusa oraz smutek i ból całego Kościoła".

 

Bp Knestout odpowiedział w ten sposób wraz z całą diecezją na apel papieża Franciszka, by w piątek, 14 września, modlić się i pościć w intencji ofiar nadużyć seksualnych w Kościele. "Musimy nieustannie szukać przebaczenia za popełnione grzechy" - powiedział biskup ogłaszając, że w diecezji odbędzie się Msza św. pokutna.

 

Zdjęcie biskupa z Mszy św. udostępniły setki internautów:

 

 

After removing his episcopal ring, Bishop Knestout removed other symbols of his office - his miter and crozier - as an...

Opublikowany przez Catholic Diocese of Richmond Piątek, 14 września 2018

 

 

"Msza ma również wyrazić ból z powodu błędów popełnionych przez przywódców Kościoła" - dodał bp Knestout.

 

Bp Barry Knestout został mianowany w 2017 roku ordynariuszem diecezji Richmond przez papieża Franciszka. Na terenie 5-milionowej diecezji mieszka jedynie 200 tysięcy katolików.

 

Po ostatnim kryzysie związanym z pedofilią i nadużyciami seksualnymi zaufanie do Kościoła katolickiego wśród mieszkańców USA znacząco spadło.