"Od kilku tygodni chodzę do kościoła rzadziej. Widok księdza kojarzy mi się jednoznacznie"

DEON.pl / kw
data30.09.2018 08:00

(fot. Peter Dlhy / unsplash.com)

Wiele osób ciężko przechodzi ostatni kryzys w Kościele. Złe wiadomości otaczają nas z wielu stron. Co wtedy zrobić? Polecamy nasz magazyn "Czytaj Dalej", który z pewnością pozwoli ci przemyśleć kilka spraw, które pewnie zalegają ci na sercu.

 

"Od kilku tygodni chodzę do kościoła rzadziej. Coraz częściej widok koloratki kojarzy mi się ze stockowym zdjęciem księdza, które większość portali wykorzystuje przy materiałach dotyczących pedofilii w Kościele" - pisze DEON.pl w najnowszym numerze magazynu.

 

"Niektórzy powiedzą, że moja wiara jest słaba, że to czas próby, który powinienem przejść. Że krzyżują właśnie Pana Jezusa, a ja uciekam spod krzyża" - dodaje Karol - "Takie porównania jednak nie są mi bliskie. Nikt nie ma prawa oceniać czyjejś wiary. Nikt też, jak mawiała moja śp. babcia, "łopatą wiary do głowy nie nasypie". Wiara to łaska. I choć proszę o tę łaskę, to mimo pięknego lata dookoła, wiary jest coraz mniej. I we mnie i wokół mnie".

 

Co trzeba zrobić? Warto przemyśleć sprawę kryzysu. Czym on tak naprawdę jest? W jaki sposób pojawił się w naszej głowie? Co możemy z nim zrobić? Warto przyjrzeć się tym pytaniom, podjąć próbę poszukiwania i - jeśli masz siłę - pomodlić się. 

 

Nie bój się kryzysu. On zawsze jest szansą do spojrzenia wgląd, zastanowienia się i ostatecznie - umocnienia naszej relacji z Bogiem. To o nią chodzi w naszej wierze. Nie zapominaj o tym.

 

Magazyn "Czytaj Dalej" znajdziesz tutaj >>

 

 

* * * 

 

W ostatnim czasie pojawiło się sporo złych wiadomości o katolikach i Kościele. Media tak mają, że skupiają się na złu i sensacji. Chcemy jednak dawać prawdziwy obraz, pokazać dobro, które płynie z Kościoła. Czy znasz jakieś dobre historie? Znasz fajnego księdza lub robicie coś fajnego przy parafii lub ze wspólnotą? A może przeżyłeś coś takiego, co zmieniło twoje życie? Napisz do nas (kliknij tutaj lub w baner) >>