Katoliccy dziennikarze apelują: "zbojkotujmy ten upokarzający katolików film"

rp.pl / ksd.media.pl / jp
data28.09.2018 13:00

(fot. materiały prasowe Kino świat / Bartek Mrozowski)

"Apelujemy do ludzi sumienia, wszystkich, którzy każdej niedzieli wyznają publicznie swoją wiarę: zbojkotujmy ten upokarzający katolików film" - napisali w apelu na stronie internetowej członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

 

Tekst został zatytułowany "Apel w obronie godności służby kapłańskiej". Na samym początku podkreślają, że wiedzą doskonale "jak działają wrogie Polakom środowiska". W tym przypadku jedną z nich staje się kultura, a konkretnie najnowszy film "Kler". 

 

>> Nie podpiszę "apelu katolickich dziennikarzy"

 

Podkreślają, żeby nie dać sobie wmówić, że film powstał dla dobra polskiego Kościoła. Dodają: "nie jest też odpowiedzią na nurtujące nas pytania". Zaznaczają, że prawdziwym problemem współczesnej Europy jest przede wszystkim islamizacja.

 

Zdaniem dziennikarzy "dziś Polacy stają przed kolejną próbą wierności". Mają na myśli wierność spuściźnie św. Jana Pawła II, bł. ks. Jerzego Popiełuszki i sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zaznaczają, że skandaliczne jest także to, że film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

 

>> Mieszkańcy Ostrołęki nie zobaczą "Kleru". Kino nie uwzględniło go w repertuarze

 

Członkowie stowarzyszenia zachęcają do "wyraźnej deklaracji", pisząc: "potrzeba wyraźnej deklaracji: czy jestem w Kościele, czy poza nim". Dodają: "Brońmy naszych kapłanów przed odzieraniem ich z godności, poniewieraniem wartości ich posługi". Na końcu apelują: "nie poszerzajmy ciemności zła, poprzez wspieranie kont producentów i dystrybutorów tego skandalicznego obrazu".