Oczekiwanie pozytywnego wyroku w sprawie Asii Bibi. Czy kobieta zostanie dziś uniewinniona?

KAI / sz
data08.10.2018 17:07

(PAP/EPA/T. MUGHAL)

W Pakistanie zebrał się Sąd Najwyższy, aby rozpatrzyć sprawę Asii Bibi, chrześcijanki, która od 9 lat przebywa w więzieniu skazana na karę śmierci za rzekome bluźnierstwo przeciw Mahometowi.

 

Wyrok Sądu Najwyższego powinien być znany w ciągu najbliższych kilku dni. "To dobra wiadomość, że po tak długim oczekiwaniu wreszcie sprawa Asii Bibi jest rozpatrywana. Wiele osób na całym świecie modliło się o jej uniewinnienie i wypuszczenie na wolność. Mamy nadzieję, że ta modlitwa i post przyniosą upragniony owoc" - stwierdził o. James Channan, dominikanin, działający w Lahaurze na rzecz dialogu islamsko-chrześcijańskiego.

 

"Żyję, bo świat o mnie pamięta. Modlę się na różańcu">>

 

Podobnego zdania jest również Paul Bhatti, lekarz i polityk, brat zamordowanego w zamachu terrorystycznym katolickiego ministra Shabaza Bhattiego.

 

"Jestem wielkim optymistą i wierzę, że Asia Bibi zostanie uwolniona. Mój optymizm wynika z faktu, że do tej pory były wielkie naciski ze strony ekstremistów i poprzednie rządy ulegały im w tym, co dotyczyło traktowania chrześcijan - stwierdził w wywiadzie dla Radia Watykańskiego Bhatti. "Natomiast obecny skład Sądu Najwyższego jest bardzo odważny. Sędziowie podjęli bardzo ważne decyzje w sprawie osądzenia i wymierzenia kary więzienia za korupcję byłemu premierowi oraz niektórym gubernatorom. Podejmują ważne i odważne decyzje. Także i w tym przypadku potrzeba odwagi, ale oni dobrze wiedzą, że ona jest niewinna".