Sataniści poprosili zakonnicę o jedzenie na Woodstocku. Nie spodziewali się tej reakcji

Karol Wilczyński Karol Wilczyński
data13.10.2018 11:58

(fot. Alessandro Zanarini / Iakov Filimonov / Shutterstock.com)

Bp Dajczak opowiedział również taką historię. Byli sataniści na przystanku Jezus. Jedna z sióstr, które towarzyszyły biskupowi, spotkała satanistów, którzy byli głodni. Poprosili ją o jedzenie, być może prowokując żart.

 

- "Satanistom, nam siostra przyniosła chleb? Konserwy?" "Bo wasz pan każe wam się zachowywać tak, jak się zachowujecie. A mój Pan - powiedziała siostra - każe potrzebującym dawać chleb" - powiedział bp Dajczak.

 

5 zdjęć, które pokazują, jak NAPRAWDĘ było na Woodstocku >>

 

- Tego nie zrobi się czystymi rączkami. Trzeba działać - dodał, odpowiadając na pytanie jednej z sióstr zgromadzonych na Sympozjum Czterech Konferencji Życia Konsekrowanego, które odbywa się w dniach 9-10 października w Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

 

Bp Edward Dajczak był jednym z mówców podczas sympozjum. Swoje przemówienie poświęcił temu, jak ożywić własny zapał do głoszenia Ewangelii i dawania świadectwa oraz temu, jakie błędy popełniamy w życiu chrześcijańskim.

 

* * * 

 

W ostatnim czasie pojawiło się sporo złych wiadomości o katolikach i Kościele. Media tak mają, że skupiają się na złu i sensacji. Chcemy jednak dawać prawdziwy obraz, pokazać dobro, które płynie z Kościoła. Czy znasz jakieś dobre historie? Znasz fajnego księdza lub robicie coś fajnego przy parafii lub ze wspólnotą? A może przeżyłeś coś takiego, co zmieniło twoje życie? Napisz do nas (kliknij tutaj lub w baner) >>