Ojciec Rydzyk o "Klerze": katolicy trzymają z katolikami, Polacy trzymają z Polakami

"Rzeczpospolita" / ml
data03.12.2018 12:00

(fot. Jacek 767 (Own work) [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons)

"Katolicy trzymają z katolikami, Polacy trzymają z Polakami, i to będzie normalne. I macie tu księży, pokażcie, to który z nas jest taki, jak na tym filmie" - powiedział o. Tadeusz Rydzyk w rocznicę powstania Radia Maryja. 

 

Jak donosi “Rzeczpospolita", redemptorysta mówił na ten temat w czasie toruńskich uroczystości 27. rocznicy założenia Radia Maryja.

 

Duchowny podkreślił, że po tylu latach działalności radia, jego misja jest wciąż taka sama. To zabieganie o to, żeby młodzież była blisko Boga, bo wszyscy Polacy są jak wielka rodzina: “po Panu Bogu wszyscy kochamy Polskę, katolicką Polskę".

 

Odniósł się także do najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego: “przyznajcie się, jak żeście dołożyli pieniądze do tamtej kasy, żeby dalej szkodzili". Nikt nie zareagował na te słowa o. Rydzyka, który przyznał, że sam nie oglądał “Kleru", ale dużo czytał o nim w internecie.

 

3 rzeczy, których uczą nas "maybachy ojca Rydzyka" >>

 

“Katolicy trzymają z katolikami, Polacy trzymają z Polakami, i to będzie normalne. I macie tu księży, pokażcie, to który z nas jest taki, jak na tym filmie «Kler»" - powiedział duchowny.

 

Krytycznie odniósł się do decyzji Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, który przeznaczył na film 3,5 mln złotych (w związku z popularnością, producent będzie musiał zwrócić pieniądze, “Kler" od premiery obejrzało już ponad 5 mln widzów - red.): “Ile nam dali? Dwa pół dnia na dzień. To mniej więcej tak, jak Gomułka. Gomułce mówili, że potrzebujemy Lwów i Kijów. Gomułka odpowiadał: lwów to macie pod dostatkiem w zoo, a kijów to dostaniecie. To mniej więcej tak samo dali nam teraz, ale na film «Kler» dali. Zobaczcie, ile jeszcze trzeba zmienić w Polsce".

 

Na słowa zakonnika zareagował Grzegorz Kramer SJ:

 

“Kto z was był, ręka do góry, na filmie "Kler"? Przyznajcie się, jak żeście dołożyli pieniądze do tamtej kasy, żeby dalej szkodzili. Katolicy trzymają z katolikami, Polacy trzymają z Polakami, i to będzie normalne". o. Tadeusz Rydzyk.

 

Ojcze Dyrektorze ja byłem i był mój biskup. Ale ojciec i tak nie czeka na niczyją odpowiedź.

 

"Kto z was był, ręka do góry, na filmie "Kler"? Przyznajcie się, jak żeście dołożyli pieniądze do tamtej kasy, żeby...

Opublikowany przez Grzegorz Kramer Niedziela, 2 grudnia 2018