Bp Kamiński: Zbawiciel pragnie narodzić się w naszych sercach

PAP / pk
data22.12.2018 21:17

(fot. episkopat.pl)

Przychodzący na świat Zbawiciel pragnie narodzenia się w naszych sercach, w naszych domach, w tych wszystkich wspólnotach, w jakich na co dzień przebywamy; pragnie, byśmy umocnieni Nim, umacniali innych - napisał w liście pasterskim biskup diecezji warszawsko-praskiej Romuald Kamiński, skierowanym do wiernych z okazji świąt Bożego Narodzenia.

 

"Tak bardzo potrzebny jest dzisiaj każdy z was, aby przepełniony wiarą, mocny miłością, ufny pokładaną w Nim nadzieją, był odnowicielem rodziny, narodu i Kościoła. W jedności serc prośmy Nowonarodzonego: 'Podnieś rękę Boże Dziecię, błogosław ojczyznę miłą. W dobrych radach, w dobrym bycie wspieraj jej siłę swą siłą. Dom nas i majętność całą, i wszystkie wioski z miastami. A Słowo ciałem się stało i mieszkało między nami'" - głosi w liście przekazanym PAP biskup Kamiński.

 

Podkreśla w nim, że narodziny Bożego Dziecięcia niosą ze sobą "głęboką radość i mocną nadzieję, że przez Jezusa Chrystusa dokona się odnowienie podobieństwa do Boga, złożone w człowieku w chwili stworzenia, mocą Ducha Świętego odnowienie w każdym z nas w chwili chrztu i bierzmowania, umacniane i ożywiające duszę poprzez sakrament pojednania i każdą Eucharystię, każdą przyjętą Komunię Świętą".

 

Bp Kamiński nawiązuje też w liście do św. Jana od Krzyża, który zachęca nas, abyśmy "zwrócili oczy na Jezusa, gdyż to właśnie w Nim Ojciec złożył pełnię objawienia. Odnajdziemy w Nim o wiele więcej niż tylko to, czego pragniemy i o co prosimy". "Serce podpowiada, aby doznawszy ubogacenia, pokrzepienia ducha, umocnienia wiary i miłości, napełnienia Bożą łaską i radością dzielić się tymi darami z innymi. Tak właśnie pragnę uczynić, kierując słowa serdecznych życzeń i pozdrowień do całej wspólnoty naszej diecezji i gości. Wyjątkowymi adresatami moich i waszych życzeń niech będą najmłodsi, dzieci, dla których Dzieciątko Jezus jest szczególnym Patronem i Przyjacielem" - czytamy w liście biskupa.

 

Hierarcha składa w nim też podziękowanie wiernym za wszelkie dobro, które czynią dla drugiego człowieka, "To właśnie codzienna troska o każdy okruch dobra i miłości - by zostały podjęte, by ich nie zaniechano - sprawia, że wszyscy z nadzieją spoglądamy w przyszłość" - podkreśla w liście bp Kamiński.

 

Na zakończenie listu, bp Kamiński kierując życzenia świąteczne do wiernych napisał: "Proszę Nowonarodzonego, aby obdarzył nas wszystkich łaską zwrócenia serc do Boga i wsłuchiwania się w Jego Słowo. Niech to adwentowe wyciszenie nadal trwa i umacnia się.