"Cicha noc" po wietnamsku? W Warszawie odbył się koncert kolęd z całego świata [WIDEO]

"Gość Warszawski" / pk
data01.01.2019 08:00

(fot. Gość Warszawski / youtube.com)

W kościele św. Jadwigi Śląskiej w Warszawie miał miejsce wyjątkowy koncert. Zabrzmiały w nim kolędy w różnych językach, w tym po wietnamsku i chińsku.


Jak informuje warszawski "Gość Niedzielny", w stołecznej świątyni posługują werbiści, którzy prowadzą duszpasterstwo imigrantów, wśród których coraz liczniejszą grupę stanowią pracujący w Warszawie Wietnamczycy.

 

To bez cienia wątpliwości największy muzyczny hit ostatnich dni>>


- Na niedzielne Msze św. przychodzi ich około setki. To w dużej mierze pracownicy pobliskiego centrum handlowego. Organizujemy dla chętnych kurs języka polskiego. Od miesiąca odprawiamy także Msze św. i udzielamy sakramentów osobom pochodzącym z Afryki, a wcześniej jeszcze dla społeczności Chińczyków. Przychodzi ich na razie około 30 - mówi cytowany przez "GN" ks. Jacek Gniadek SVD.


Duszpasterz dodaje, że zorganizowany w warszawskim kościele koncert miał na celu stworzenie dla obcokrajowców pracujących w stolicy przestrzeni wspólnej modlitwy, a także zapoznanie imigrantów z mieszkańcami Warszawy.


Tuż po zakończonej Eucharystii w stołecznej świątyni zabrzmiały kolędy po wietnamsku, chińsku i polsku. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali "Cichą noc" - informuje "GN".

 

 

* * * 

 

W ostatnim czasie pojawiło się sporo złych wiadomości o katolikach i Kościele. Media tak mają, że skupiają się na złu i sensacji. Chcemy jednak dawać prawdziwy obraz, pokazać dobro, które płynie z Kościoła. Czy znasz jakieś dobre historie? Znasz fajnego księdza lub robicie coś fajnego przy parafii lub ze wspólnotą? A może przeżyłeś coś takiego, co zmieniło twoje życie? Napisz do nas (kliknij tutaj lub w baner) >>