Ojciec Tadeusz Rydzyk prosi o przekazanie 1% podatku. "Nie popełniajmy grzechu zaniedbania"

innpoland.pl / "Radio Maryja"
data31.01.2019 12:30

(fot. Piotr Drabik [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons)

W oświadczeniu, które ukazało się na stronie "Radia Maryja", redemptorysta prosi o finansowe wsparcie Fundacji Nasza Przyszłość. "Gdy staniemy przed Panem Jezusem, powiemy: «Patrz, Panie, nie mam pustych rąk. Uczyniłem tyle dobra»" - zachęca zakonnik.

 

Apel ojca Rydzyka skierowany jest do "Apostolskiej Rodziny Radia Maryja".

 

Zakonnik przypomina słuchaczom radia "abyście nie zmarnowali żadnej szansy dla uczynienia apostolskiego dobra kształtowania dzieci i młodzieży. To dobro zaniesiemy w wieczność".

 

Ojciec Rydzyk o "Klerze": katolicy trzymają z katolikami, Polacy trzymają z Polakami >>

 

Zdaniem ojca Rydzyka: "Gdy staniemy przed Panem Jezusem, powiemy: «Patrz, Panie, nie mam pustych rąk. Uczyniłem tyle dobra»".

 

Pomoc o którą prosi redemptorysta, to przekazanie 1% podatku dochodowego na Fundację Nasza Przyszłość. Jak czytamy w oświadczeniu fundacja zajmuje się religijnym i patriotycznym kształtowaniem dzieci i młodzieży.

 

Zakonnik zachęcił również, żeby informację o możliwości przekazania podatku podać dalej: "Powiedz też innym. Wstań z tego fotela, pójdź do ludzi, powiedz znajomym, powiedz rodzinie. Wykorzystaj telefon i porozmawiaj. Zrób to. Nie popełniajmy grzechu zaniedbanie. Należy wykorzystać każde, najmniejsze dobro i tak powstanie ogromne dobro, jeżeli będziemy działać razem".

 

3 rzeczy, których uczą nas "maybachy ojca Rydzyka" >>

 

Jak informuje portal innpland.pl: "zgodnie ze statutem, fundacja [Fundacja Nasza Przyszłość - red.] ma możliwość finansowego i rzeczowego wsparcia Wyższej Szkoły Kultury Medialnej i Społecznej".

 

W ubiegłym roku fundacja w partnerstwie z uczelnią organizowała między innymi warsztaty dziennikarskie dla szkół w kilku miastach Polski.

 

Prośba ojca Rydzyka wzbudziła krytyczne komentarze internautów.