Marco Impagliazzo: Franciszek światowym liderem pokoju

KAI / sz
data04.02.2019 20:46

( PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT)

Międzyreligijna konferencja o braterstwie, która odbywa się w Abu Zabi, ma fundamentalne znaczenie dla przyszłości pokoju na świecie. Wskazuje na to przewodniczący Wspólnoty św. Idziego, który uczestniczy w tym wydarzeniu.

 
Marco Impagliazzo zauważa, że papież Franciszek jawi się jako światowy lider pokoju, który na drodze braterstwa pociąga za sobą przedstawicieli innych religii.
 

Na konferencję w Zjednoczonych Emiratach Arabskich został on zaproszony przez wielkiego imama Al-Azhar, który od ponad 15 lat współpracuje ze Wspólnotą Świętego Idziego. Uczestniczył m.in. w spotkaniach w Duchu Asyżu zainicjowanych przez św. Jana Pawła II, a także włączył się w szereg międzyreligijnych inicjatyw mających na celu "pojednanie" między kulturą Zachodu, a kulturą świata islamskiego.

 

- Imam Ahmed Al-Tayeb jest prawdziwym człowiekiem dialogu. Dzięki współpracy z nami zdecydowanie poszerzył swoje horyzonty poznając lepiej nie tylko chrześcijaństwo, ale i inne religie, również te niemonoteistyczne - mówi Radiu Watykańskiemu Marco Impagliazzo.

 

- Inicjatywa zorganizowania międzyreligijnej konferencji o braterstwie na początku nie została zrozumiana, jestem jednak przekonany, że to spotkanie ma fundamentalne znaczenie i wyda znaczące owoce pokoju i dialogu. Papież Franciszek jawi się jako prawdziwy światowy lider pokoju pociągający za sobą wszystkie religie, które zrozumiały, że bycie wyizolowanym w tym świecie jest bezużyteczne i nie prowadzi do niczego dobrego. Tylko zjednoczenie się, wspólne działania mogą przynieść owoc w postaci pokoju na świecie.