Rozdają Komunię świętą tak, jak księża. Na rekolekcje przyjechali z żonami

Archidiecezja Katowicka / ml
data21.02.2019 07:00

(fot. cathopic.com)

W diecezji katowickiej jest ich blisko 1600. Zanoszą Komunię św. chorym i potrzebującym.

 

W rekolekcjach dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej wzięło udział 20 mężczyzn wraz z żonami. Spotkanie odbyło się w Ośrodku Spotkań i Formacji im. Św. Jadwigi Śląskiej w Brennej.

 

Abp Skworc, który przewodniczył rekolekcjom, zaznaczył, jak ważna jest posługa nadzwyczajnych szafarzy Komunii: "Kościół jest komunią. W nim są także Ci, którzy z powodu choroby, wieku nie mogą w pełni uczestniczyć w życiu Kościoła. Wasza posługa wśród tych ludzi jest niezwykle ważna. Idziecie do ludzi chorych, do ludzi samotnych, do tych, którym bardzo potrzebna jest obecność Chrystusa, jedynego Zbawiciela człowieka. Tego, który jest naszym życiem i zmartwychwstaniem".

 

Czy kobieta może udzielać Komunii św.? >>

 

Hierarcha - zwracając się do szafarzy i ich żon - wspomniał także o darach Ducha Świętego, które otrzymują: "Z tych darów warto dzisiaj wydobyć dar bojaźni Bożej, tego, że liczymy się z Panem Bogiem (…). Duch Święty daje nam także charyzmaty, abyśmy budowali Kościół (…). Wy macie ten charyzmat służby i chcemy dzisiaj za to Panu Bogu dziękować".

 

"W rekolekcjach wzięło udział 20 nadzwyczajnych szafarzy wraz z żonami. W całej archidiecezji katowickiej posługuje obecnie blisko 1600 nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. W parafiach przede wszystkim zanoszą Najświętszy Sakrament chorym, którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy św. w kościele parafialnym" - czytamy na stronie Archidiecezji Katowickiej.