Kondolencje przewodniczącego KEP dla wspólnoty muzułmańskiej w Christchurch

PAP / ms
data15.03.2019 22:00

(fot. bp kep / youtube)

Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki skierował kondolencje na ręce przewodniczącego Konferencji Katolickich Biskupów Nowej Zelandii, prosząc o przekazanie wyrazów współczucia wspólnocie muzułmańskiej w Christchurch, z powodu zamachu terrorystycznego, w wyniku którego życie straciło 49 osób.

 

"W imieniu wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce zapewniam o naszej modlitwie w intencji ofiar, ich rodzin i wszystkich, którymi wstrząsnęło to wydarzenie" - napisał w piątek w liście kondolencyjnym abp Gądecki.

 

Hierarcha przekazał również zapewnienie o duchowej bliskości i wsparciu tym, których "ten haniebny czyn napełnił lękiem i niepewnością co do swojego bezpieczeństwa".

 

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski podkreślił w nim, że "każda przemoc powinna spotkać się ze słowami najwyższego potępienia oraz ze stanowczą reakcją ze strony władz lokalnych oraz wspólnoty międzynarodowej".

 

Abp Gądecki wyraził też ufność, że dzięki wspólnemu wysiłkowi i modlitwie ludzi dobrej woli, świat, w którym żyjemy, stanie się jeszcze bardziej bezpieczny i przyjazny dla wszystkich.