Pogrzeb pana Marka odbędzie się w środę po Wielkanocy. Uroczystościom będzie przewodniczył kard. Nycz

Stacja 7 / Aleteia / pk
data16.04.2019 10:53

(fot. depositphots.com)

Pogrzeb pana Marka, który w ubiegły czwartek został zamordowany na jednej z warszawskich plebanii odbędzie się 24 kwietnia w środę po Wielkanocy. Uroczystościom będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz oraz bp Romuald Kamiński - informuje Stacja 7.


Pogrzeb tragicznie zmarłego pana Marka odbędzie się w kościele pw. św. Feliksa z Kantalicjo na terenie diecezji warszawsko-praskiej. Ciało mężczyzny zostanie pochowane na pobliskim cmentarzu parafialnym.


Pan Marek, który 11 kwietnia został zamordowany na jednej z warszawskich plebanii, chwilę przed śmiercią odbył spowiedź z całego życia. Jak w piątek informowała Stacja 7, mężczyzna przygotowywał się do zakończenia trwającej 30 lat formacji na Drodze Neokatechumenalnej.

 

Pan Marek odbył przed śmiercią spowiedź z całego życia. Nowe fakty w sprawie morderstwa na plebanii>>


Na plebanię parafii św. Augustyna pan Marek przyjechał razem z żoną. Oboje byli katechistami, a spowiedź, jaką mężczyzna odbył, wiązała się z zakończeniem etapu jego formacji. Miało się to stać w czasie uroczystej Paschy w Wielkanoc.


Kiedy po spowiedzi mężczyzna wyszedł do samochodu m.in. w celu uregulowania opłaty parkingowej, wracając na plebanię został zaatakowany przez dobrze zbudowanego napastnika. W tym czasie spowiadała się żona pana Marka.

 

"Doszło do bardzo brutalnego napadu". Rzecznik Archidiecezji Warszawskiej o napadzie na Muranowie>>


Według ks. Przemysława Śliwińskiego, rzecznika archidiecezji warszawskiej, niedługo po morderstwie przed plebanią zgromadzili się członkowie wspólnoty neokatechumenalnej, do której należał pan Marek. Modlili się oni w intencji zamordowanego współbrata oraz napastnika.


15 kwietnia został ogłoszony dniem ekspiacji za tragiczną śmierć pana Marka. Od godziny 9:40 przez cały dzień odbywała się adoracja Najświętszego Sakramentu, zostały również odprawione dwie Msze - o godzinie 12:00 i 18:30 - informował w poniedziałek portal Aleteia.