Generał jezuitów na mszy w sanktuarium gliwickim: "być dobrym" znaczy: "kochać"

gliwice.gosc.pl / jp
data09.05.2019 13:28

(fot. gc36.org)

Tłumaczył, że słowa Jezusa "Jestem dobrym pasterzem" oznaczają: "Kocham cię". Pan Jezus w ten sposób zapewnia nas, żebyśmy się nie bali o nic, ponieważ to On zatroszczy się o wszystko, czego potrzebujemy.

 

Generał jezuitów, o. Arturo Sosa Abascal SJ odwiedził wczoraj gliwickie sanktuarium Matki Bożej Kochawińskiej. Podczas Mszy świętej głosił homilię.

 

>> Generał jezuitów: media nie powinny milczeć, lecz mówić prawdę w sposób wyzwalający i nie piętnujący

 

Jak podaje gliwicki Gość Niedzielny komentując ewangelię, mówił: "Pasterz, jeśli chce zachować swoje stado w dobrym stanie, musi kochać swoje owce, a ponieważ je kocha, poświęca swoje życie, czas i całą swoją energię na to, by dać im wszystko, czego potrzebują. Jeśli to czyni, można go nazwać dobrym pasterzem. Zatem "być dobrym" znaczy: "kochać".

 

Tłumaczył, że słowa Jezusa "Jestem dobrym pasterzem" oznaczają: "Kocham cię". Pan Jezus w ten sposób zapewnia nas, żebyśmy się nie bali o nic, ponieważ to On zatroszczy się o wszystko, czego potrzebujemy. Podkreślał: "Jesteśmy więc zaproszeni do tego, aby w praktyczny sposób okazywać miłość Jezusowi, naszym braciom i siostrom oraz przyjmować miłość, jaką nam okazują". 

 

>> O. Sosa w KOSTCE: młodzieży trzeba pokazać jak świat wygląda naprawdę, by krzyk i płacz świata był w tym środowisku słyszalny

 

Generał jezuitów we wtorek zaczął dwutygodniową wizytę w Polsce. Najpierw odwiedził Kraków, potem uda się do Nowego Sącza, Trójmiasta, Warszawy, łodzi i Lublina. Odwiedzi także Muzeum Powstania Warszawskiego i były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady Auschwitz-Birkenau oraz odbędzie szereg spotkań z osobami świeckimi i duchownymi.