Leon Knabit przeprasza za swoje słowa o filmie Sekielskiego

facebook.com/leonknabit
data15.05.2019 16:34

(fot. Maskacjusz TV / youtube.com)

Znany zakonnik przeprosił za swój post, w którym ostro zareagował na film Tomasza Sekielskiego. "Chcę przeprosić wszystkich, którzy poczuli się nim urażeni" - napisał na swoim profilu na Facebooku.


Leon Knabit OSB opublikował swój post w środę popołudniu. "Jak pisałem w poprzednim poście: filmu braci Sekielskich nie obejrzałem wcześnie, ale teraz nadrobiłem zaległości i zdecydowałem się usunąć poprzedni post - chcę przeprosić wszystkich, którzy poczuli się nim urażeni" - napisał.

 

Grzegorz Kramer do Leona Knabita: proszę, by Ojciec przestał bronić pedofilów w sutannach>>


Zakonnik ma nadzieję, że "szeregi Kościoła zostaną oczyszczone z przestępców seksualnych, ponieważ nic i nigdzie nie może usprawiedliwić krzywdy wyrządzonej najmłodszym".


"Jako że jestem mnichem sam podejmuję i innych zachęcam do modlitwy i pokuty za zło, które miało miejsce. Trzeba starać się wynagrodzić krzywdy, które zostały wyrządzone. Mam nadzieję, że znajdziemy do tego drogę" - podsumował swoją wypowiedź Leon Knabit OSB.

 

Jak pisałem w poprzednim poście: filmu braci Sekielskich nie obejrzałem wcześnie, ale teraz nadrobiłem zaległości i...

Opublikowany przez O. Leon Knabit OSB Środa, 15 maja 2019

 

* * *

 

Ruszyła inicjatywa skierowana do osób, które doświadczyły przemocy na tle seksualnym w Kościele. "Kościół to nie tylko księża i biskupi. Jako świeccy również ponosimy za niego odpowiedzialność" - mówią inicjatorzy. Doświadczyłeś przemocy seksualnej? Kliknij w baner: