Ks. Makulski ma zakaz publikowania książek i kontaktu z mediami

KAI / ms
data17.05.2019 19:10

(fot. depositphotos.com)

W mediach pojawiła się informacja o tym, że ks. Eugeniusz Makulski planuje wydać książkę "Opowieść o Licheniu". Opublikowano okładkę i fragmenty, w których nietrudno doszukać się podtekstów seksualnych.

 
Rzecznik księży marianów w rozmowie z KAI powiedział, że ks. Makulski nie ma zgody władz zgromadzenia na wypowiedzi dla mediów ani publikowanie książek.
 
 

- Do każdej publikacji zakonnika wymagana jest zgoda przełożonego. Ks. Makulski nie ma zgody na kontakt z mediami ani publikacje swoich książek. Inną kwestią jest, czy ta książka została przez niego właśnie napisana, czy może zawiera zebrane przez kogoś wcześniejsze wspomnienia - powiedział w rozmowie z KAI ks. Piotr Kieniewicz, rzecznik marianów.

 

14 maja zasłonięto stojący przed licheńską bazyliką pomnik przedstawiający Jana Pawła II i byłego kustosza sanktuarium.

 

Ks. Eugeniusz Makulski, były kustosz sanktuarium w Licheniu, w filmie braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" został oskarżony o wykorzystywanie seksualne nieletniej osoby. Został już wcześniej ukarany przez Stolicę Apostolską i nie prowadzi działalności duszpasterskiej, klauzula poufności nie pozwala jednak rzecznikowi marianów udzielić informacji, czy sprawa dotyczyła nieletnich lub przypadku poruszonego w filmie braci Sekielskich, czy może jest to znana już sprawa oskarżenia o molestowanie dorosłego mężczyzny.