Oświadczenie w sprawie dziennikarki molestowanej przez jezuitę. Jest reakcja zakonu

Jezuici
data18.05.2019 11:05

(fot. aj)

"Jeśli sprawcą był jezuita, to ze wstydem i żalem przepraszamy za wyrządzoną krzywdę" Jezuici odpowiadają na zarzuty Magdy Gacyk, która wyznała na Facebooku, że była w dzieciństwie molestowana przez jednego z księży.

 

Dziennikarka wyznała, że była molestowana przez księdza. "To było najtrudniejsze zdanie, jakie kiedykolwiek napisałam">>

 

Publikujemy treść oświadczenia:

 

Oświadczenie Kurii Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego

 

Odnosząc się do przytaczanej przez media historii pani Magdy Gacyk, która wyznaje na Facebooku, że była w dzieciństwie molestowana przez nieżyjącego już księdza jezuitę oraz wobec licznych zapytań mediów o tę sprawę oświadczam, że relacja pani Magdy Gacyk jest dla ojca Prowincjała i dla nas wszystkich wstrząsem.

 

Jeśli sprawcą był jezuita, to ze wstydem i żalem przepraszamy za wyrządzoną krzywdę. Niestety podane przez panią Magdę Gacyk elementy informacji nie pozwalają odpowiedzialnie zidentyfikować sprawcę. Dlatego też, jeśli ktoś ma wiedzę, która pomogłaby dojść do prawdy i ustalić jednoznacznie jego tożsamość, prosimy o kontakt pod adresem: [email protected]


Na ten adres prosimy także zgłaszać wszelkie inne sytuacje, w których mogło dojść do nadużyć seksualnych ze strony członków naszej Prowincji zakonnej.

 

Warszawa, 18 maja 2019

Wojciech Żmudziński SJ
Socjusz o. Prowincjała
Delegat ds. ochrony dzieci i młodzieży

 

Magda Gacyk postanowiła podzielić się swoją historią po obejrzeniu filmu "Tylko nie mów nikomu". Nazwała ją "najtrudniejszą litanią". "Miałam 8 lat, gdy zaczął mnie wyróżniać" - napisała na Facebooku.

 

 

MOJA NAJTRUDNIEJSZA LITANIA 🔹Byłam molestowana przez księdza ( Wybacz mi, Panie 🙏🏻!). Charyzmatycznego, ambitnego...

Opublikowany przez Magda Gacyk Poniedziałek, 13 maja 2019