Najczęściej zaniedbujesz ten warunek spowiedzi

DEON TV DEON TV
data12.04.2019 12:00

(fot. cathopic.com)

"Mam poczucie, że pokuta nijak nie pasuje do moich grzechów" - co z nią zrobić i jak ją wykorzystać? Możesz wyznać swoje grzechy, ale ze spowiedzi nie będzie pożytku.

 

Bardziej czujesz, że Bóg działa w innej przestrzeni niż w konfesjonale. Kogo reprezentuje ksiądz w konfesjonale - grozę Boga, czy Jego miłość? Jak działa pokuta?

 

Przez grzechy pogubiłeś się w relacji z Panem Bogiem. Wejdź w nią znów! Posłuchaj:

 

 

* * *

 

Spowiedź nie musi boleć | Spowiedź bywa jednym z najtrudniejszych sakramentów. Wielu się jej boi, ma z nią złe doświadczenia, albo po prostu… nie potrafi się spowiadać. To nic złego, sami miewamy z nią problemy. Spowiedź wskazuje na dwa punkty przełomowe. Punkt pierwszy to smutna prawda o mnie samym. Punkt drugi - to doświadczenie, że będąc grzeszny, nie jestem pozostawiony sam. Jeśli w głębi duszy zastanawiasz się po co w ogóle się spowiadać, jak działa sumienie i co zrobić, gdy w konfesjonale dzieje się krzywda, ten podcast jest dla Ciebie. Swoimi doświadczeniami i przemyśleniami dzielą się redaktorki i redaktorzy DEON.pl: Julia Bondyra, Edyta Drozdowska, Karol Kleczka, Szymon Żyśko i Piotr Żyłka. Kolejne odcinki co piątek na DEON TV.