Papież: niech w sercach ludzi miejsce znajdzie pojednanie i braterstwo

PAP / ml
data13.05.2018 15:04

(fot. PAP/EPA/MAX ROSSI / POOL)

Papież Franciszek modlił się z wiernymi w niedzielę w Watykanie o to, by na świecie zakończyła się przemoc i nienawiść i by w sercach ludzi miejsce znalazło pojednanie i braterstwo. Papież wyraził bliskość z narodem Indonezji, gdzie doszło do ataków bombowych.

 

W niedzielnych zamachach na trzy kościoły w indonezyjskim mieście Surabaja zginęło co najmniej 11 osób, a ponad 40 zostało rannych.

 

Zwracając się do tysięcy wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra na południowej modlitwie Regina coeli Franciszek powiedział: "Wyrażam szczególną bliskość z drogim narodem Indonezji, a zwłaszcza ze wspólnotami chrześcijańskimi miasta Surabaja, gdzie doszło do ciężkich ataków na miejsca kultu".

 

"Wznoszę moją modlitwę za ofiary i ich krewnych. Wspólnie wzywamy Boga pokoju, by sprawił, aby ustały działania naznaczone przemocą, a w sercu wszystkich znalazły miejsce nie uczucia nienawiści i przemocy, ale pojednania i braterstwa"- mówił papież.

 

Nawiązał również do obchodzonego w niedzielę Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu i przypomniał jego temat: "Fake news, czyli fałszywe wiadomości a dziennikarstwo pokoju".

 

"Pozdrawiam wszystkich pracowników mediów, szczególnie dziennikarzy, którzy angażują się w poszukiwanie prawdy w informacji, przyczyniając się do sprawiedliwego i pokojowego społeczeństwa" - dodał Franciszek.

 

Pozdrowił też matki w związku z ich świętem obchodzonym we Włoszech i innych krajach. Papież dziękował im za "opiekę nad rodzinami".