"Franciszek posiada prawdziwy talent do podbijania serc dla nauczania Jezusa"

KAI/ ed
data19.07.2018 18:08

(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.jezuici.pl)

Papież ma szczególny urok, jest kimś w rodzaju światowej gwiazdy religijnej. Jego człowieczeństwo i ludzkie ciepło przyciągają. Choć ma ponad 80 lat, jawi się jako papież nowoczesny i to się ludziom podoba - uważa metropolita Dublina abp Diarmuid Martin. Gościć on będzie Franciszka 25 i 26 sierpnia podczas Światowego Spotkania Rodzin w tym mieście.


Zdaniem hierarchy papież posiada "prawdziwy talent" do podbijania serc dla nauczania Jezusa. Robi to "nie poprzez narzucanie lub osądzanie, ale przekonując i przyciągając". Odnosząc się do kontekstu irlandzkiego, odmiennego od 1979 r., gdy kraj ten odwiedził św. Jan Paweł II, abp Martin podkreślił, że "papież Franciszek nie dokona cudów".

 

Franciszek rzuci wyzwanie irlandzkiemu Kościołowi

 

W ciągu 36 godzin jego wizyty nie będzie możliwe określenie nowej marszruty dla Kościoła w Irlandii. Ale Ojciec Święty wskaże narzędzia dla nakreślenia "nowej mapy drogowej", biorąc pod uwagę to, że dzisiaj mapy są "interaktywne i stale aktualizowane".Według arcybiskupa Dublina, Franciszek "rzuci wyzwanie irlandzkiemu Kościołowi, by naprawdę był Kościołem w zmieniającej się kulturze".