Papież do członków Wspólnot Życia Chrześcijańskiego

Paweł Pasierbek SJ / Vatican News
data29.07.2018 18:36

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

"Módlcie się i reflektujcie, aby Pan udzielił wam jeszcze większej głębi w życiu waszym charyzmatem tak, abyście ciągle byli darem dla Kościoła i świata" - napisał Papież w przesłaniu skierowanym do uczestników Międzynarodowego Spotkania członków Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego, którzy formują się w oparciu o duchowość św. Ignacego Loyoli.

 
Odbywa się ono w stolicy Argentyny, Buenos Aires, z okazji 50. lecia powstania. Bierze w nim udział 250 członków wspólnot pochodzacych z 70 krajów świata.
 

Franciszek zachęcił ich do jeszcze większej wdzięczności Panu, za dary i łaski od Niego otrzymane, niezależnie od zasług i jakości życia.

 

Papież podkreślił, że hojność Jezusa jest wezwaniem do wyjścia naprzeciw drugiego człowieka, aby nakarmić go jedynym chlebem, który może go zaspokoić, a którym jest miłość Boga.

 

Odnosząc się do ignacjańskiej zasady, aby być kontemplatywnymi w działaniu Papież wskazał, że jest to możliwe dzięki wejściu w Serce Boga poprzez rany Jezusa, który obecny jest w najsłabszych, odrzuconych, starych i chorych. Zachęcił także do ufności Panu tak, aby pozwolić się kształtować Jego miłości pytając się każdego dnia: co robię, co zrobiłem i co chciałbym zrobić dla Jezusa.