Papież spotkał się ze Stingiem. Miał do niego tylko jedną prośbę

Crux / KAI / ml
data10.08.2018 11:30

(fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI)

W czasie audiencji generalnej Franciszek spotkał się z legendarnym muzykiem, który przybył do Rzymu wraz z małżonką. Wiemy o czym rozmawiali.

 

Sting wraz z małżonką Trudie Styler rozmawiali z papieżem w czasie audiencji generalnej 8 sierpnia w Rzymie. "Papież Franciszek to prawdziwa gwiazda Rocka" - napisał Sting na swoim Twitterze.

 

 

Na nagraniu, jakie pojawiło się w sieci, widać, jak Franciszek, po zakończonej katechezie, podchodzi do pary. Słychać także, o czym rozmawiali.

 

 

Styler przywitała papieża mówiąc: "Bardzo dziękujemy za to, co robisz". Franciszek podziękował artyście "za jego pracę" i poprosił o modlitwę za niego. Trudie zapewniła, że modlą się za papieża i powiedziała, że bardzo go kochają.

 

Według informacji amerykańskiego portalu Crux, Sting wraz z małżonką zwiedzili także Muzea Watykańskie i Kaplicę Sykstyńską.

 

(fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI)

 

Dla prezentacji multimedialnej na temat Kaplicy Sykstyńskiej, którą od marca można oglądać w Rzymie, Sting opracował i nagrał nową wersję średniowiecznego hymnu "Dies irae". Osobiście wykonał łacińską wersję pieśni.

 

Sting znany jest ze swego zaangażowania ekologicznego. Wspiera m.in. sojusz przeciwników ogromnej zapory wodnej w brazylijskim Belo Monte na rzece Xingu.

 

Czołowym przeciwnikiem tego projektu był przez lata emerytowany obecnie, pochodzący z Austrii bp Erwin Kräutler.

 

(fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI)

 

Ten wieloletni biskup brazylijskiej Amazonii chwalił Stinga za jego zaangażowanie i podkreślił, że w zmaganiach o powstrzymanie budowy tamy wielkim wsparciem były głosy tak znanych postaci jak Sting czy reżyser James Cameron.