Polska rodzina weźmie udział w Światowym Spotkaniu Rodzin w Dublinie

KAI / ms
data19.08.2018 10:30

(fot. Boris Stroujko/shutterstock.com)

Rodzina państwa Aldony i Artura Wiśniewskich z Glinojecka w diecezji płockiej weźmie udział w Światowym Spotkaniu Rodzin, które odbędzie się w dniach 22-26 sierpnia w Dublinie w Irlandii, z udziałem papieża Franciszka.

 

Światowe Spotkanie Rodzin, zainicjowane przed laty przez papieża Jana Pawła II - Papieża Rodzin, odbywa się co trzy lata w różnych miejscach na świecie. Tegoroczne zaplanowano w dniach 22-26 sierpnia w Dublinie w Irlandii. Stanowi ono doświadczenie dzielenia się wiarą przez rodziny z różnych części świata.

 

W tegorocznym spotkaniu w Dublinie uczestniczyć będzie rodzina państwa Aldony i Artura Wiśniewskich z Glinojecka, rodziców pięciorga dorosłych już dzieci, którzy od wielu lat prowadzą zespół muzyki chrześcijańskiej "Moja Rodzina" oraz założyli Fundację "Tak dla Rodziny". Uczestnicy spotkania w Dublinie będą mieli okazję poznać polską rodzinę z diecezji płockiej z tych dwóch płaszczyzn działania.

 

Państwo Aldona i Artur Wiśniewscy - nowa diecezjalna para doradców życia rodzinnego i pracownicy Wydziału ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej - gratulujemy i życzymy opieki Świętej Rodziny z Nazaretu! :)

Opublikowany przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Płockiej Czwartek, 22 września 2016

 

Z inicjatywy państwa Wiśniewskich, dzięki wsparciu Konferencji Episkopatu Polski, w Dublinie będzie także polski pawilon. Będzie on promował polskie rodziny m.in. poprzez 40-minutowy materiał filmowy, dokumentujący inicjatywy tychże rodzin i ich poszukiwanie Pana Boga w codzienności. Poza tym zespół Moja Rodzina 22 sierpnia w kościele św. Audoena w Dublinie zagra koncert pt. "Rodzina pod flagą Niepodległej", bo przecież "patriotyzm rodzi się w rodzinach".

 

- Polska rodzina, to rodzina bogata w wiele inicjatyw, organizacji, stowarzyszeń, uczestnicząca w akcjach ewangelizacyjnych, Orszakach Trzech Króli i Marszach dla Życia i Rodziny, pielgrzymkach, rodzina bogata wiarą, nadzieją i miłością. Polska rodzina jest szczęśliwa i potrafi kochać, buduje wzajemne więzi, dlatego trzeba promować jej pozytywny wizerunek - podkreśla Aldona Wiśniewska.

 

Organizatorzy Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie spodziewają się udziału około 45 tys. uczestników z całego świata. Wspólnie z rodzinami będzie się modlił papież Franciszek.