Chińscy katolicy wzywają do modlitwy za papieża i Kościół

KAI / sz
data03.09.2018 16:33

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Od 29 sierpnia do 8 września katolicy chińscy modlą się za papieża i Kościół w związku z oskarżeniami, jakie pod adresem Franciszka wysunął były nuncjusz apostolski w USA abp Carlo Maria Viganò.

 

Jest odpowiedź na apel, jaki wydało dwóch biskupów: Wei Jing Yi z Qiqiharu (z Kościoła "podziemnego" i Han Zhi Hai z Lanzhou (z Kościoła oficjalnego). Apel został szybko podjęty w prowincjach Hebei i Shanxi w północnych Chinach oraz w południowej prowincji Henan, jak również w Szanghaju i we wschodniej części kraju.

 

"Jesteśmy bardzo zmartwieni skandalem w Kościele. Jako biskupi, kapłani i wierni Kościoła katolickiego nie możemy nie odczuwać bólu. Chcemy wziąć na siebie ból i troskę Kościoła powszechnego, chcemy też dzielić ból i troskę papieża. Nasz apel jest następujący począwszy od dzisiaj do 8 września ofiarujmy nasze modlitwy w intencji papieża i Kościoła! Kapłani mogą dołączyć tę intencję do Mszy. Każdy wierny niech odmówi trzy "Zdrowaś Mario" i trzy razy: "Maryjo, Matko Kościoła, módl się na nami" - napisali dwaj biskupi z północnych Chin.