Papież Franciszek pojedzie w lutym do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Znamy hasło tej wizyty

PAP / pch
data06.12.2018 13:30

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Papież Franciszek pojedzie w lutym do Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na Międzynarodowe Spotkanie Międzyreligijne na temat "Braterstwa Międzyludzkiego" - poinformował w czwartek rzecznik Stolicy Apostolskiej Greg Burke.

 

"Przyjmując zaproszenie Jego Wysokości Szejka Muhammada ibn Zajeda an-Nahajana, Następcy Tronu Abu Zabi, Jego Świątobliwość Papież Franciszek odwiedzi Abu Zabi w dniach 3-5 lutego, by wziąć udział w Międzynarodowym Międzyreligijnym Spotkaniu na temat Braterstwa Międzyludzkiego"

 

- oświadczył Burke.

 

Dodał, że wizyta jest jednocześnie odpowiedzią na zaproszenie Kościoła katolickiego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 

Do wizyty papieża w Abu Zabi dojdzie niedługo po jego podróży do Panamy, gdzie w dniach 22-27 stycznia weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży. Z kolei na koniec marca zaplanowano wizytę Franciszka w Maroku.

 

Hasłem podróży Franciszka do Abu Zabi będzie zdanie z modlitwy świętego Franciszka z Asyżu: "Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju".

 

W czasie swojego pontyfikatu Franciszek był już na Bliskim Wschodzie; w 2014 roku odwiedził Jordanię, Izrael i Autonomię Palestyńską oraz Turcję, a w roku 2017 był w Egipcie. Z kolei w planach na rok 2019 jest m.in. podróż papieża do Japonii i na Madagaskar.