Panama: młodzi więźniowie przygotowują pastorał dla papieża

KAI/ ed
data12.01.2019 05:32

(fot. shutterstock,com)

Młodzi więźniowie z zakładu karnego Pacora, który odwiedzi papież Franciszek podczas pobytu w Panamie przygotowują podarunek dla Ojca Świętego. Podarują mu wykonany z drewna pastorał.


Drewniany pastorał składa się z czterech części, z których każda ma długość 18 cali. Symbolika rzeźby, umieszczonej w górnej części nawiązuje do przemiany, jaka dokonuje się w życiu młodych ludzi za sprawą wiary. Przedstawia ona logo łańcuch, rozerwany przez krzyż, a także logo tegorocznego spotkania młodych.

 

Pastorał przygotowuje czworo młodych osadzonych z zakładu Pacora, w wieku od 17 do 25 lat. Tę placówkę odwiedzi papież Franciszek w piątek 25 stycznia o godz. 10:30. Spotka się tam z młodymi przestępcami i będzie przewodniczył liturgii pokutnej. W tradycji ŚDM piątek jest dniem najbardziej refleksyjnym.

 

Tego dnia papież Franciszek, wzorem poprzednich edycji spotkań, papież Franciszek będzie przewodniczył nabożeństwu Drogi Krzyżowej, a przed południem młodzi pielgrzymi, w ramach katechez w grupach językowych, będą mogli wziąć udział w liturgii pokutnej i skorzystać z Sakramentu Pojednania. Wydarzenia Centralne 34. Światowych Dni Młodzieży w Panamie odbędą się w dniach 22-27 stycznia

 

Papież złożył prywatną wizytę w klauzurowym klasztorze sióstr klarysek >>